Szalona końcówka w meczu Ruchu Chorzów

Piłkarze Ruchu Chorzów w środę zapewnili sobie awans do eWinner II ligi. W sobotę Niebiescy udowodnili, że wciąż chcą wygrywać. W emocjonującym spotkaniu 3:2 pokonali w Pawłowicach Śląskich Pniówek.

Michał Piegza
Mariusz Idzik z Ruchu Chorzów WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Mariusz Idzik z Ruchu Chorzów
Trwa kapitalna seria Ruchu. Niebiescy wiosną w lidze wygrywają wszystko. W sobotę pokonali 4. zespół III grupy III ligi Pniówek.

Trener Łukasz Bereta po zapewnieniu awansu do eWinner II ligi w potyczce wyjazdowej dał odpocząć kilku podstawowym zawodnikom. W kadrze meczowej zabrakło m.in. Tomasza Foszmańczyka, a spotkanie na ławce rozpoczęli Łukasz Janoszka i Michał Mokrzycki.

Po 1. połowie w Pawłowicach Śląskich Ruch prowadził 1:0. Chwilę przed przerwą bramkę zdobył, coraz lepiej radzący sobie w pierwszym zespole, Tomasz Wójtowicz. Goście powinni strzelić więcej goli, ale chorzowianom brakowało skuteczności.

Wszystko co najciekawsze w spotkaniu wydarzyło się w ostatnich dwudziestu minutach. W 71. minucie do remisu doprowadził Przemysław Szkatuła, popisując się pięknym uderzeniem z rzutu wolnego. Sześć minut później gola dla Pniówka zdobył Wojciech Caniboł.

Wydawało się, że seria Ruchu zakończy się w sobotę. Niebiescy po raz kolejny przekonali jednak, że grają do końca. W 83. minucie po dośrodkowaniu Piotra Kwaśniewskiego piłka odbiła się od Mateusza Pańkowskiego i znalazła się w bramce.

Na dwie minuty przed końcem siedemnaste zwycięstwo z rzędu zapewnił 14-krotnym mistrzom Polski Janoszka, do bramki trafiając z rzutu wolnego.

Do końca rozgrywek pozostały dwie kolejki. Ruch czeka jeszcze spotkanie u siebie z LKS-em Goczałkowice i na wyjeździe z drugim zespołem Górnika Zabrze.

Pniówek Pawłowice Śląskie - Ruch Chorzów 2:3 (1:0)
0:1 - Tomasz Wójtowicz, 45+1'
1:1 - Przemysław Szkatuła 71'
2:1 - Wojciech Caniboł 77'
2:2 - Mateusz Pańkowski (sam.) 83'
2:3 - Łukasz Janoszka 88'

Pniówek Pawłowice Śląskie: Gocyk - Pańkowski, Weis (55' Morcinek), Glenc, Spratek (46' Szatkowski), Ciuberek (46' Mazurkiewicz), Szkatuła, Wiciński (76' Żyła), Hanzel (55' Caniboł), Łukasik, Musioł.

Ruch Chorzów: Bielecki - Będzieszak (38' Kwaśniewski), Kasolik, Kulejewski, Kowalski - Wyroba, Neugebauer - Wójtowicz, Siwek (60' Mokrzycki), Rudek (60' Janoszka) - Biskup.

Żółte kartki: Weis, Glenc, Szkatuła, Caniboł (Pniówek) oraz Kasolik (Ruch).