Fortuna I liga. Po zaległym meczu w Gdyni w czołówce duży tłok. Hat trick Macieja Rosołka

Piłkarze Arki Gdynia bliżej bezpośredniego awansu do PKO Ekstraklasy. Spadkowicz bez problemów pokonał Sandecję Nowy Sącz 3:0 i do wicelidera traci tylko punkt. Wszystkie gole w spotkaniu zdobył Maciej Rosołek.

Michał Piegza
Na zdjęciu od lewej: Maciej Rosołek i Szymon Tokarz Newspix / MATEUSZ SLODKOWSKI / CYFRASPORT / Na zdjęciu od lewej: Maciej Rosołek i Szymon Tokarz
Arka wciąż walczy o bezpośredni awans do PKO Ekstraklasy. Sandecja już może myśleć o kolejnym sezonie w Fortuna I lidze.

Spotkanie odważnie rozpoczęli goście, ale szybko zostali skarceni. W 7. minucie w polu karnym z niemal linii końcowej na siódmy metr zagrał Arkadiusz Kasperkiewicz, a Maciej Rosołek wbił piłkę do siatki.

Prowadząc gdynianie mieli potyczkę pod kontrolą. Goście szans szukali po uderzeniach z dystansu w wykonaniu Michała Walskiego. Próby mijały jednak bramkę Daniela Kajzera.

Do końca premierowej odsłony żadna z drużyn nie wykreowała sobie bramkowej szansy. Nie zmienił się zbytnio obraz spotkania po zmianie stron. Gdynianie nie pozwalali na wiele przyjezdnym. Sandecja starała się zagrać odważniej, ale niewiele gościom wychodziło.

Po godzinie zwycięzca był już niemal pewny. Christian Aleman podał prostopadle do Rosołka, piłkę podbił jeszcze Michal Piter-Bucko. Snajper gdynian minął bramkarza i pewnie trafił do pustej bramki. Po stracie drugiego gola Sandecja starała się zaatakować, ale wciąż nie potrafiła zagrozić Danielowi Kajzerowi. To Arka w końcówce mogła podwyższyć wynik, ale okazję zmarnował wprowadzony kilka minut wcześniej na plac gry Kamil Mazek. W 89. minucie w słupek trafił Aleman. W doliczonym czasie wynik ustalił Rosołek, głową uderzając do bramki z pięciu metrów.

Dzięki wygranej Arka Gdynia, na cztery kolejki przed końcem sezonu do wicelidera GKS-u Tychy, traci tylko punkt. Finisz sezonu zapowiada się pasjonująco.

Arka Gdynia - Sandecja Nowy Sącz 3:0 (1:0)
1:0 - Maciej Rosołek 7'
2:0 - Maciej Rosołek 60'
3:0 - Maciej Rosołek 90+2'

Arka Gdynia: Daniel Kajzer - Adam Danch, Michał Marcjanik, Haris Memić - Juliusz Letniowski (89' Łukasz Wolsztyński), Adam Deja, Arkadiusz Kasperkiewicz, Christian Aleman, Artur Siemaszko (55' Marcus Vinicius da Silva), Mateusz Żebrowski (81' Kamil Mazek) - Maciej Rosołek.

Sandecja Nowy Sącz: Szymon Tokarz - Daniel Dziwniel (87' Adrian Basta), Michal Piter-Bucko, Adrian Danek - Bartłomiej Kasprzak, Damian Chmiel, Jan Kuźma (87' Wiktor Żołądź), Michał Walski (78' Maciej Małkowski), Kamil Ogorzały (66' Dawid Błanik), Wojciech Hajda - Rubio (46' Robert Prochownik).

Żółte kartki: Żebrowski, Aleman (Arka) oraz Rubio, Prochownik (Sandecja).

Sędzia: Zbigniew Dobrynin (Łódź).

Arka Gdynia awansuje do PKO Ekstraklasy?