Lokomotiw Moskwa z Pucharem Rosji, Grzegorz Krychowiak i Maciej Rybus nie zawiedli

W spotkaniu finałowym Pucharu Rosji 2020/2021 Lokomotiw Moskwa, którego zawodnikami się reprezentanci Polski Grzegorz Krychowiak i Maciej Rybus, pokonał Krylję Sowietow Samara 3:1.

Tomasz Rosiński
piłkarze Lokomotiwu Moskwa (wśród nich Maciej Rybus i Grzegorz Krychowiak) Getty Images / Mikhail Japaridze/TASS / Na zdjęciu: piłkarze Lokomotiwu Moskwa (wśród nich Maciej Rybus i Grzegorz Krychowiak)
Lokomotiw przystępował do środowej rywalizacji, ale Krylja, która w kolejnym sezonie zagra w rosyjskiej ekstraklasie, zamierzała postawić wyżej notowanemu rywalowi trudne warunki gry.

Od początku starcia podopieczni Marko Nikolicia chcieli narzucić swój styl gry i już w 15. minucie za sprawą Gwinejczyka Francoisa Kamano otworzyli wynik tej konfrontacji.

Odpowiedź ze strony zespołu z Samary przyszła dość szybko, bo w 22. minucie. Wówczas Denis Yakuba zagrał piłkę do Władisława Sarweli, który pokonał Guilherme.

Tuż po zmianie stron moskiewska ekipa odzyskała prowadzenie. W 48. minucie rzut karny podyktowany za faul na Fiodorze Smołowie wykorzystał sam poszkodowany.

Natomiast kropkę nad "i" w końcówce meczu postawił Murilo Cerqueira, któremu asystował Maciej Rybus.

Puchar Rosji, finał:

Lokomotiw Moskwa - Krylja Sowietow Samara 3:1 (1:1)
1:0 - Francois Kamano 15'
1:1 - Władisław Sarweli 22'
2:1 - Fiodor Smołow 48' (k.)
3:1 - Murilo Cerqueira 84'

*Grzegorz Krychowiak (Lokomotiw Moskwa) rozegrał cały mecz.
*Maciej Rybus (Lokomotiw Moskwa) rozegrał cały mecz.

Czy Grzegorz Krychowiak był najlepszym zawodnikiem Lokomotiwu Moskwa w sezonie 2020/2021?