Wielka gafa Sergio Aguero. "Gdyby to strzelił mówiono by, jakim jest geniuszem"

Manchester City był na najlepszej drodze do przypieczętowania w sobotę mistrzostwa Anglii. Pudło Sergio Aguero "z wapna" miało jednak przykre konsekwencje.

Krzysztof Kaczmarczyk
Sergio Aguero Getty Images / Chloe Knott / Na zdjęciu: Sergio Aguero
To mogły być dwie minuty, które rozłożyłyby Chelsea FC na łopatki. W hicie Premier League Manchester City objęło prowadzenie w 44. minucie po trafieniu Raheema Sterlinga.

Chwilę później gospodarze mieli doskonałą okazję na podwyższenie prowadzenia. Sędzia Anthony Taylor wskazał bowiem "na wapno", a do piłki podszedł Sergio Aguero. Ten jednak zdecydował się na strzał a'la Panenka, który z łatwością obronił Edouard Mendy.

- To samolubne, bo nie trafił. Gdyby strzelił gola, można by powiedzieć, jakim jest geniuszem - przyznał po meczu szkoleniowiec w Sky Sports "Obywateli" Pep Guardiola.

- Zawsze mówię piłkarzom strzelającym karne: podejmij jedną decyzję, prawo, lewo... cokolwiek chcesz, ale podejmij ją z pełną świadomością. To była jego decyzja. Był do niej przekonany - dodał.

Sytuacja okazała się kluczowa. Piłkarze Chelsea wyszli na drugą połową odmienieni, Hakim Ziyech i Marcos Alonso zdobyli swoje bramki, a ekipa z Londynu mogła cieszyć się z wygranej 2:1, która opóźniła koronację Manchesteru City na mistrza Premier League.

Sam Aguero po meczu zdecydował się na przeprosiny. W mediach społecznościowych zamieścił wymowny wpis. "Chciałbym przeprosić moich kolegów z drużyny, sztabu i kibiców za nieudany rzut karny. To była zła decyzja i biorę na siebie pełną odpowiedzialność" - napisał na Twitterze.

Guardiola wziął go niejako w obronę. - Wszyscy są rozczarowani, ale najbardziej rozczarowany jest on - przyznał. - Podjął decyzję i to wszystko. Jeśli był przekonany do tego, to zrobił to. Strzelający muszą wziąć na siebie odpowiedzialność

Hiszpański szkoleniowiec zwrócił też uwagę na to, co Aguero zrobił dla tego klubu. Z 258 trafieniami jest jego najlepszym strzelcem w historii.

Czy Sergio Aguero to najlepszy gracz w historii Manchesteru City?