Bez niespodzianki w Old Firm Derby. "The Gers" pokazali klasę

W niedzielnych derbach Glasgow drużyna Rangers zdeklasowała Celtic. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4:1 na korzyść podopiecznych Stevena Gerrarda.

Rafał Szymański
piłkarze Rangers FC Getty Images / Craig Williamson/SNS Group / Na zdjęciu: piłkarze Rangers FC
Zawodnicy Rangers objęli prowadzenie w kuriozalnych okolicznościach. Ryan Kent dośrodkował do Kemara Roofe'a, który klatką piersiową skierował piłkę do siatki. Ekipie Johna Kennedy'ego nie pomógł Callum McGregor, piłkarz obejrzał dwie żółte kartki w ciągu dwóch minut.

Chwilę później "The Boys" świetnie rozegrali rzut rożny. Kristoffer Ajer zgrał głową do Odsonne'a Edouarda, który wpisał się na listę strzelców. Jeszcze przed przerwą Alfredo Morelos zabawił się defensywą Celtiku i silnym strzałem pokonał Scotta Baina.

W 57. minucie drugiego gola na swoim koncie zapisał Roofe. Napastnik wykorzystał dogranie Borny Barisicia i mocno uderzył głową. W doliczonym czasie Jermain Defoe  zwieńczył dzieło. Doświadczony gracz bez problemu poradził sobie w sytuacji sam na sam z Bainem.

Drużyna Stevena Gerrarda już przed kilkoma tygodniami zapewniła sobie upragnione mistrzostwo, teraz umocniła się na fotelu lidera. Celtic niezmiennie zajmuje 2. miejsce w stawce Scottish Premier League.

Rangers FC - Celtic Glasgow 4:1 (2:1)
1:0 - Kemar Roofe 26'
1:1 - Odsonne Edouard 30'
2:1 - Alfredo Morelos 33'
3:1 - Kemar Roofe 57'
4:1 - Jermain Defoe 90+2'

Rangers FC zdobędzie tytuł w przyszłym sezonie?