Serie A. Media piszą o hicie i Piotrze Zielińskim. "Gwiazda się nie zaświeciła"

Niedzielny hit Serie A SSC Napoli - Inter Mediolan zakończył się podziałem punktów (1:1). Media podkreślają, że ważnym momentem tego spotkania był błąd Samira Handanovicia, który poskutkował golem samobójczym.

Mateusz Domański
Piotr Zieliński i Christian Eriksen Getty Images / Carlo Hermann / Na zdjęciu: Piotr Zieliński i Christian Eriksen
"Inter zatrzymał się na 11 zwycięstwach z rzędu" - pisze serwis calciomercato.com. Oczywiście zauważono też, że w pierwszej połowie doszło do niemałego "bałaganu" w polu karnym Interu Mediolan, co doprowadziło do samobójczej bramki Samira Handanovicia.

Serwis sportmediaset.mediaset.it spostrzega natomiast, że ten jeden punkt za remis jest bardziej satysfakcjonujący dla Interu niż dla SSC Napoli. Ekipa z Mediolanu co prawda nie przedłużyła serii zwycięstw, ale i tak pozostaje niepokonana od dłuższego czasu.

Corriere.it zauważa, że w pierwszej połowie SSC Napoli miało sporo szczęścia. Dziennikarze tego serwisu uznali również, że podczas premierowej partii niedzielnego spotkania "gwiazda się nie zaświeciła". Takich słów użyto w kontekście postawy Piotra Zielińskiego.

Sport.sky.it cytuje trenera Interu Antonio Conte, który stwierdził, że "remis zmniejsza nadzieje tych, którzy gonią jego zespół". - Moi piłkarze zrozumieli, jak ważne jest to, by nie dawać im nadziei. Zagraliśmy dobrze przeciwko jednej z najmocniejszych drużyn w lidze - dodał szkoleniowiec.

- Nasze sukcesy wynikają z rozwoju jednostek - podkreślał Conte.

Serwis calcionews24.com, jak i szereg innych portali, piszą o błędzie Handanovicia, który doprowadził do gola samobójczego.

Niedzielny mecz SSC Napoli - Inter Mediolan zakończył się rezultatem 1:1. Wynik spotkania w 36. minucie otworzył Samir Handanović. Dziesięć minut po przerwie wyrównał Christian Eriksen.

Inter otwiera tabelę Serie A z dorobkiem 75 punktów. Neapolitańczycy natomiast w zestawieniu ligowym zajmują piąte miejsce (60 "oczek").

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)