Grzegorz Krychowiak się nie zatrzymuje. Zobacz trafienie i asystę (wideo)

Grzegorz Krychowiak pokazał się z dobrej strony w meczu FK Rostów (4:1). Reprezentant Polski wpisał się na listę strzelców i zaliczył asystę.

Rafał Szymański
Krychowiak się nie zatrzymuje (wideo) Instagram / Krychowiak się nie zatrzymuje (wideo)
Początek spotkania był piorunujący w wykonaniu drużyny gospodarzy. Po 6 minutach Lokomotiw Moskwa miał dwubramkową przewagę, bramkarza rywali pokonali Francois Kamano oraz Rifat Żamaletdinow. W 33. minucie Dennis Hadzikadunić strzelił gola kontaktowego.

Ostatnie słowo należało do Lokomotiwu. Na 26 minut przed końcem tej rywalizacji sędzia wskazał na 11. metr po faulu na Grzegorzu Krychowiaku. Do rzutu karnego podszedł sam poszkodowany i zupełnie zmylił Sergeja Pesjakova. 31-latek dołożył asystę przy trafieniu Edera.

W ostatecznym rozrachunku zespół Krychowiaka wygrał 4:1. Pomocnik spędził na murawie 90 minut. Po stronie Lokomotiwu również Maciej Rybus zagrał w pełnym wymiarze czasowym.

Klub reprezentantów Polski w chwili obecnej jest wiceliderem rosyjskiej Premier Ligi i zachowuje szanse na mistrzostwo. Zenit Sankt Petersburg ma aktualnie 5 punktów przewagi.