Słowacja. Dawid Kurminowski w dobrej formie. Zdobył jedenastą bramkę [WIDEO]

Dawid Kurminowski zaznaczył swoją obecność na boisku w niedzielnym meczu MSK Żylina - DAC 1904 Dunajska Streda (3:3). Występ zanotował również Jakub Kiwior.

Rafał Szymański
Dawid Kurminowski Getty Images / Foto Olimpik/NurPhoto / Na zdjęciu: Dawid Kurminowski
W pierwszej części gry padło aż 6 bramek. Po 34 minutach przyjezdni prowadzili 2:1 po trafieniach Erica Ramireza oraz Andriji Balicia, natomiast gola dla Żyliny strzelił David Duris.

W 35. minucie Eric Davis nieprzepisowo powstrzymywał Adriana Kapralika. Sędzia nie miał wątpliwości i wskazał na jedenasty metr. Do rzutu karnego podszedł Dawid Kurminowski, który silnym strzałem pokonał Martina Jedlickę.

Przed zejściem do szatni po raz drugi do siatki trafił Duris. Końcowy rezultat na 3:3 ustalił Ramirez. Kurminowski opuścił boisko w 82. minucie. Wychowanek Lecha w trwającym sezonie ligowym zagrał w 25 meczach, strzelił 11 goli i zaliczył 5 asyst. Po stronie gospodarzy całe spotkanie rozegrał również drugi Polak, czyli Jakub Kiwior.

W chwili obecnej MSK Żylina znajduje się na najniższym stopniu podium tabeli ligi słowackiej. Wiceliderem jest zespół DAC Dunajska Strefa, który ma 6 punktów przewagi. Na prowadzeniu pozostaje Slovan Bratysława.

MSK Żylina - DAC 1904 Dunajska Streda 3:3 (3:3)
0:1 - Eric Ramirez 22'
1:1 - David Duris 30'
1:2 - Andrija Balić 34'
2:2 - Dawid Kurminowski (k.) 36'
3:2 - David Duris 41'
3:3 - Eric Ramirez 45'

Gol Dawida Kurminowskiego (od 4:50):