Eliminacje MŚ 2022. Artur Wichniarek krytycznie o decyzjach selekcjonera. "On nie ma prawa wyjścia na mecz z Anglią"

Paulo Sousa na mecz z Anglią po raz kolejny zaskoczył ustawieniem. Największą niespodzianką była gra od pierwszej minuty Karola Świderskiego. W rozmowie z "Polsatem Sport" decyzję tę skrytykował Artur Wichniarek.

Łukasz Witczyk
Paulo Sousa PAP/EPA / Andy Rain / Na zdjęciu: Paulo Sousa
W środę reprezentacja Polski przegrała swój pierwszy mecz eliminacji mistrzostw świata 2022. Biało-Czerwoni na Wembley ulegli Anglii 1:2. O pierwszej połowie nasi zawodnicy powinni jak najszybciej zapomnieć. Lepiej było za to w drugiej części gry, w której Polacy strzelili jednego gola po błędzie defensywy rywali.

Zdaniem Artura Wichniarka, selekcjoner Paulo Sousa niepotrzebnie kombinuje z ustawieniem kadry. To był trzeci mecz za kadencji Portugalczyka i po raz kolejny Polacy zagrali w innym zestawieniu. Znów w ataku pojawiło się dwóch napastników. Byli to Krzysztof Piątek i Karol Świderski.

Obecność tego drugiego w starciu przeciwko Anglii była sporym zaskoczeniem. - On nie ma prawa wyjścia na mecz z Anglią w podstawowym składzie. Obojętne jest w tej sytuacji, co możemy powiedzieć o tym chłopaku. Jest utalentowany, owszem, ale gol strzelony z Andorą nie predysponuje go do gry przeciwko Anglii w wyjściowej jedenastce - powiedział Wichniarek.

Były reprezentant Polski jest zdania, że z Anglią Polacy powinni zagrać jednym napastnikiem. Wszystko z racji tego, że Biało-Czerwoni grali cofniętym pressingiem, do czego nie było potrzebnych dwóch ofensywnych graczy.

Mecz zakończył się porażką Biało-Czerwonych 1:2. W końcówce szalę zwycięstwa na korzyść Anglików przechylił Harry Maguire. Po trzech meczach eliminacji MŚ Polacy mają na swoim koncie 4 punkty i do liderującej Anglii tracą 5 "oczek".