El. MŚ 2022: San Marino nie pozwoliło postrzelać Węgrom

Ostatnia w rankingu FIFA reprezentacja San Marino nie dała się rozbić Węgrom i przegrała u siebie tylko 0:3 z meczu 2. kolejki grupy I eliminacji do mistrzostw świata w 2022 roku.

Tomasz Rosiński
piłkarze reprezentacji Węgier Getty Images / Jonathan Moscrop / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Węgier
Co oczywiste Węgrzy, którzy w czwartek zremisowali z Polską 3:3, byli zdecydowanymi faworytami niedzielnego starcia z San Marino i potwierdzili to miano, zwyciężając różnicą trzech goli.

Od początku rywalizacji, zgodnie z przewidywaniami, ton boiskowym wydarzeniom nadawali węgierscy piłkarze, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce i co chwila gościli pod polem karnym gospodarzy.

Madziarowie dopięli swego w 13. minucie, kiedy "jedenastkę" podyktowaną za faul Manuela Battistiniego na Rolandzie Sallaiu pewnie wykorzystał Adam Szalai.

Nie minęło 420 sekund, a sędzia odgwizdał drugi rzut karny dla kadry Węgier, tym razem za zagranie piłki ręką przez Filippo Fabbriego. Jednakże tym razem "11" zmarnował Sallai, którego strzał obronił Elia Benedettini.

Węgrzy cały czas mieli przewagę optyczną, lecz grali zbyt wolno, a to sprawiło, że przed przerwą nie potrafili podwyższyć swojego prowadzenia.

Po zmianie stron podopieczni Marco Rossiego przeważali, ale dość długo bili głową w mur złożony z defensorów San Marino. Dopiero w 71. minucie dokładne dośrodkowanie z wykonaniu Endre Botki na bramkę zamienił Roland Sallai.

W końcówce konfrontacji sędzia odgwizdał... trzeci rzut karny dla węgierskiej drużyny. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Nemanja Nikolić (były zawodnik między innymi Legii Warszawa), który popisał się mocnym strzałem i ustalił wynik tej potyczki.

El. MŚ 2022, 2. kolejka gr. I:

San Marino - Węgry 0:3 (0:1)
0:1 - Adam Szalai 13' (k.)
0:2 - Roland Sallai 71'
0:3 - Nemanja Nikolić 88' (k.)

San Marino: Elia Benedettini - Manuel Battistini, Filippo Fabbri, Cristian Brolli, Dante Rossi, Mirko Palazzi - Lorenzo Lunadei (53' Kevin Zonzini), Enrico Golinucci, Marcello Mularoni - Nicola Nanni (80' Jose Hirsch), Filippo Berardi (80' Marco Bernardi).

Węgry: Denes Dibusz - Loic Nego (46' Zsolt Kalmar), Willi Orban, Attila Szalai - Endre Botka, Daniel Gazdag (63' Laszlo Kleinheisler), Tamas Cseri (46' Nemanja Nikolić), Kevin Varga (72' Roland Varga), David Siger - Roland Sallai, Adam Szalai (85' Krisztian Geresi).

Żółte kartki: Manuel Battistini, Lorenzo Lunadei, Filippo Fabbri, Dante Rossi (San Marino) oraz Endre Botka, Tamas Cseri (Węgry).

Sędziował: Nicholas Walsh (Szkocja).

*Roland Sallai (Węgry) w 20. minucie nie wykorzystał rzutu karnego - Elia Benedettini (San Marino) obronił.

6 San Marino 10 0 0 10 1:46 0

-> Eliminacje MŚ 2022. Selekcjoner Anglików wybrał bramkarza. "Cierpliwie czekał na szansę"