Eliminacje MŚ 2022: Lekcja niemieckiego dla Islandii. Zwycięstwa Włochów i Rumunów

Eliminacje do katarskiego mundialu od wygranej rozpoczęła reprezentacja Niemiec, która w grupie J pokonała pewnie Islandię 3:0. Triumf odniosły reprezentacje Rumunii i Włoch.

Krzysztof Sędzicki
reprezentacja Niemiec PAP/EPA / Friedemann Vogel / Na zdjęciu: reprezentacja Niemiec
Ekipa Joachima Loewa wyszła na to spotkanie w koszulkach z literami układającymi się w napis "human rights". Tym samym Niemcy dołączyli się do reprezentacji Norwegii, która wzięła udział w proteście przeciwko łamaniu prawom człowieka w Katarze podczas przygotowań do przyszłorocznych mistrzostw świata.

Niemcy bardzo szybko rozpoczęli strzelanie w tych eliminacjach. Po siedmiu minutach prowadzili z Islandczykami 2:0 po bramkach Leona Goretzki oraz Kaia Havertza. W drugiej połowie na 3:0 podwyższył jeszcze Ilkay Gundogan.

W równolegle rozgrywanym meczu tej samej grupy reprezentacja Rumunii po szalonym meczu pokonała Macedonię Północną 3:2. Do przerwy gospodarze prowadzili 1:0 po trafieniu Florina Tanase. Tuż po niej Valentin Mihaila podwyższył na 2:0. Jednak waleczni Macedończycy w dwie minuty doprowadzili do remisu. W 82. do siatki trafił Ademi, a chwilę później Trajkovski. Rumuni zdołali jednak wygrać dzięki bramce Hagiego w końcówce.

Od zwycięstwa eliminacje mistrzostw świata 2022 rozpoczęła reprezentacja Włoch, która dzięki golom Domenico Beradiego i Ciro Immobile wygrała w Parmie z Irlandią Północną 2:0.

3:2 - I. Hagi 86'

Liechtenstein - Armenia 0:1 (0:0) 0:1 - N. Frommelt 84' - sam.

2:0 - C. Immobile 39'

Bułgaria - Szwajcaria 1:3 (0:3) 0:1 - B. Embolo 7' 0:2 - H. Seferović 10' 0:3 - S. Zuber 12' 1:3 - K. Despodow 46'