La Liga: Real Madryt ma za co dziękować Karimowi Benzemie

Karim Benzema ponownie w roli głównej w meczu Realu Madryt. Jego gole oraz asysta dały Królewskim zwycięstwo 3:1 z Celtą Vigo. Przeciwnik co prawda walczył ambitnie, ale nie dopadł prowadzącego prawie przez całe spotkanie zespołu.

Karim Benzema (z prawej) PAP/EPA / Lavandeira Jr / Na zdjęciu: Karim Benzema (z prawej)
Real Madryt rozwiązał problem z awansem do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. W tej edycji nie pozwolił sobie na potknięcie na początku fazy pucharowej, a że na dodatek Alatanta sprawiła mu worek prezentów, to wyeliminowanie jej nie okazało się trudnym zadaniem. W dniu wyprawy do Vigo drużyna Zinedine'a Zidane'a poznała kolejnego przeciwnika w Champions League. Po przerwie reprezentacyjnej będzie walczyć z Liverpool FC.

Zanim część zawodników dostanie trochę czasu na złapanie oddechu, a inni zajmą się obowiązkami reprezentacyjnymi, Real zagrał z Celtą Vigo. Od ośmiu kolejek nie przegrywa, w sześciu z nich zwyciężył, dlatego nie spodziewał się problemów. Przeciwnik z Galicji też co prawda ostatnio punktował, ale wyłącznie z klubami z dolnej połowy tabeli.

Królewscy nie przegrali z Celtą w La Lidze od maja 2014 roku. Od tego czasu kluby rozegrały 14 meczów o punkty. Sporo czasu minęło od ich poprzedniego spotkania na Estadio Balaidos. Było to widać wyraźnie na przykład na zdjęciach prezentowanych przez Celtę w mediach społecznościowych. W sierpniu 2019 roku konfrontację z Realem oglądał z trybun komplet publiczności. Tym razem gospodarze nie mogli liczyć na wsparcie.

Najważniejszym zawodnikiem meczu był Karim Benzema, który dwoma golami potwierdził wysoką formę strzelecką. Po kontuzji Francuz szybko przypomniał w Madrycie, jak ważnym jest elementem w układance Zidane'a. W 20. minucie zdobył prowadzenie, w 30. minucie podwoił je, a w obu sytuacjach wykorzystał zagrania Toniego Kroosa. Celta nie poddała się po mocnych ciosach, a uderzenie Santiego Miny w 40. minucie przyniosło jej gola kontaktowego na 1:2.

Real starał się odrobinę ostudzić dynamiczne w pierwszej połowie widowisko, nad którym nie miał stuprocentowej kontroli. Po przerwie wyżej notowana drużyna starała się utrzymywać piłkę i zgasić temperament Celty. W 62. minucie była szansa na doprowadzenie do remisu. Nie wykorzystał jej Iago Aspas, który po wymianie podań z Braisem Mendezem, nie pokonał strzałem zza pola karnego Thibauta Courtoisa. Gospodarze nie potrafili zmienić wyniku po przerwie, a ustalił go już w doliczonym czasie na 3:1 Marco Asensio z podania Benzemy.

Celta Vigo - Real Madryt 1:3 (1:2)
0:1 - Karim Benzema 20'
0:2 - Karim Benzema 30'
1:2 - Santi Mina 40'
1:3 - Marco Asensio 90'

Celta: Ivan Villar - Hugo Mallo, Nestor Araujo, Jeison Murillo (84' Facundo Ferreyra), Aaron Martin Caricol - Renato Tapia - Brais Mendez (84' Fran Beltran), Denis Suarez, Nolito (71' Augusto Solari, 90' Jose Fontan) - Iago Aspas, Santi Mina

Real: Thibault Courtois - Lucas Vazquez, Raphael Varane, Nacho, Ferland Mendy - Fede Valverde, Casemiro, Toni Kroos (71' Marco Asensio) - Luka Modrić - Karim Benzema, Vinicius Junior

Żółte kartki: Tapia, Suarez, Solari (Celta) oraz Vinicius, Kroos, Nacho, Modrić (Real)