Puchar Francji. PSG zameldowało się w ćwierćfinale. Błysk Kyliana Mbappe

Paris Saint-Germain wygrało 3:0 z Lille OSC i awansowało do następnej fazy Pucharu Francji. Zwycięstwo gospodarzom zapewnili Mauro Icardi oraz Kylian Mbappe.

Rafał Szymański
piłkarze Paris Saint-Germain cieszą się z gola PAP/EPA / IAN LANGSDON / Na zdjęciu: piłkarze Paris Saint-Germain cieszą się z gola
Zawodnicy Lille paradoksalnie stworzyli sobie więcej sytuacji podbramkowych w pierwszych minutach. Wynik tej rywalizacji otworzył jednak Mauro Icardi. W 9. minucie Argentyńczyk przechwycił piłkę po dośrodkowaniu Angela Di Marii i z niewielkiej odległości trafił do siatki.

Jeszcze przed zmianą stron było 2:0. Sędzia podyktował rzut karny dla Paris Saint-Germain, a do piłki podszedł Kylian Mbappe. Rewelacyjny napastnik silnym strzałem pokonał Mike'a Maignana.

W 78. minucie przyjezdni mogli strzelić gola kontaktowego. Yusuf Yazici nie zdołał pokonać Keylora Navasa z jedenastu metrów.

Ostatnie słowo należało też do Mbappe. W doliczonym czasie gry reprezentant Francji przeprowadził rajd lewą stroną, stanął oko w oko z bramkarzem rywali i popisał się efektownym lobem. Maignan w tej sytuacji również nie miał nic do powiedzenia.

22-latek ma świetne liczby w tym sezonie. Mbappe łącznie we wszystkich rozgrywkach wystąpił już 35 razy i zapisał na swoim koncie 28 trafień.

Po ostatnim gwizdku sędziego podopieczni Mauricio Pochettino cieszyli się z awansu do ćwierćfinału Pucharu Francji. Kolejne mecze fazy 1/8 finału odbędą się w dniach 6-8 kwietnia.

Paris Saint-Germain - Lille OSC 3:0 (2:0)
1:0 - Mauro Icardi 9'
2:0 - Kylian Mbappe (k.) 41'
3:0 - Kylian Mbappe 90+3'