"On wie, jak ważny jest dla zespołu". Thomas Mueller o zmianie Roberta Lewandowskiego

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / FOCKE STRANGMANN / Na zdjęciu: Robert Lewandowski (w środku)
PAP/EPA / FOCKE STRANGMANN / Na zdjęciu: Robert Lewandowski (w środku)

W meczu Bundesligi z Werderem Brema Robert Lewandowski został zmieniony w 79. minucie. Dziennikarze Sky Sport zapytali Thomasa Muellera, czy polski napastnik był zły z tego powodu.

- "Lewy" wie, jak ważny jest dla zespołu. Walczy o swoje cele w każdym meczu, ale kiedy trener mówi, że musi zejść, on wtedy bezproblemowo schodzi z boiska. W przeciwnym razie spowodowałoby to kłopoty w drużynie - przyznał Thomas Mueller w odpowiedzi na pytanie dziennikarzy, czy Robert Lewandowski był zły z powodu zmiany (w 79. minucie zastąpił go Choupo-Moting) w sobotnim pojedynku z Werderem Brema.

Bayern Monachium wygrał na wyjeździe 3:1, a reprezentant Polski strzelił gola na 3:0. Było to 32. trafienie naszego napastnika w tym sezonie ligowym, a także bramka nr 268 w niemieckiej Bundeslidze. Polak w klasyfikacji wszech czasów rozgrywek zrównał się z Klausem Fischerem (więcej TUTAJ).

Postawę "Lewego" przeciwko Werderowi ocenił podczas pomeczowej konferencji Hansi Flick. - Robert zdobył dziś kolejnego gola w Bundeslidze i w ten sposób zrównał się bramkami z Klausem Fischerem. Mogę go tylko pochwalić za ten wyczyn - podkreślił szkoleniowiec Bayernu (więcej TUTAJ).

Przed Bawarczykami teraz kolejny ważny sprawdzian. W środę (17 marca o godz. 21:00) Lewandowski i spółka zagrają w Monachium z Lazio Rzym w ramach 1/8 finału Ligi Mistrzów. W pierwszym meczu rozegranym w stolicy Włoch Bayern zwyciężył 4:1 i jest zdecydowanym faworytem do awansu do ćwierćfinału Champions League.