Krzysztof Piątek znów odpalił pistolety. Piękny gol w "polskim" meczu (wideo)

Po miesiącu przerwy znów do siatki w meczu Bundesligi trafił Krzysztof Piątek. Polak zdobył gola w spotkaniu Hertha Berlin - FC Augsburg. Zobacz!

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Krzysztof Piątek strzela do siatki w meczu Hertha Berlina - FC Augsburg Twitter / Eleven Sports / Krzysztof Piątek strzela do siatki w meczu Hertha Berlina - FC Augsburg
W 62. minucie spotkania Krzysztof Piątek doprowadził do stanu 1:1. Polski napastnik wykorzystał dośrodkowanie z prawego skrzydła Vladimira Daridy i popisał się świetnym strzałem z główki z ok. 8 metrów. Bramkarz FC Augsburg, Rafał Gikiewicz, nie był wstanie sparować tego precyzyjnego uderzenia.

"On sobie zapracował na tego gola w tym spotkaniu" - powiedział komentator spotkania na Eleven Sports. "Znakomicie wykorzystał tę dobrą szansę" - dodał już podczas oglądania powtórek.

Dla Piątka to 6. gol w tym sezonie. 25-latek poprzednią bramkę zdobył pod koniec stycznia, przeciwko Eintrachtowi Frankfurt. Później w czterech kolejnych spotkaniach nie wpisywał się na listę strzelców.

Piątek w spotkaniu z Augsburgiem wrócił do podstawowego składu Herthy Berlin. W poprzedniej kolejce, przeciwko Wolfsburgowi, na boisku pojawił się tuż przed rozpoczęciem drugiej połowy.

W sobotnim spotkaniu Piątek dał kolegom skuteczny sygnał do ataku. W końcówce meczu gospodarze zdobyli kolejnego gola i zgarnęli cenny komplet punktów, dzięki czemu oddalili się od strefy spadkowej (więcej o meczu TUTAJ).