Serie A: bezkrólewie po derbach Genui. AC Milan uratował punkt

Derby Genui ponownie bez rozstrzygnięcia. Sampdoria zremisowała 1:1 z Genoą CFC. Takim samym wynikiem zakończyła się konfrontacja AC Milanu z Udinese Calcio. Benevento Calcio zaprezentowało się fatalnie na własnym stadionie.

mecz AC Milan vs Udinese PAP/EPA / MATTEO BAZZI / Na zdjęciu: mecz AC Milan vs Udinese
Sampdoria nie liczy się w rywalizacji o awans do europejskich pucharów, a także nie jest zagrożona spadkiem. Dlatego derby z Genoą CFC były najważniejszym meczem w rundzie wiosennej. Tym bardziej, że jesienią ani razu nie poradziła sobie z lokalnym przeciwnikiem. Sampdoria straciła gola jako pierwsza po strzale Davide Zappacosty, ale potrafiła na niego odpowiedzieć. Lorenzo Tonelli doprowadził do remisu 1:1 w 72. minucie. Bartosz Bereszyński był na boisku przez całe derby.

AC Milan zaprezentował się dobrze w poprzednim meczu przeciwko AS Romie na Stadio Olimpico, a to mogło wskazywać, że złapał drugi oddech w rywalizacji o zdobycie mistrzostwa Włoch. W środę Rossoneri mieli już większy kłopot z kreowaniem sytuacji podbramkowych, a ich przeciwnik Udinese Calcio z każdą minutą nabierał pewności siebie na San Siro. W przedostatnim kwadransie Zebrette wyszli na prowadzenie 1:0 i Milan odpowiedział na to tylko golem na 1:1 w doliczonym czasie.

Benevento Calcio przystąpiło do meczu z Hellasem Werona wzmocnione powracającym do składu po pauzie Kamilem Glikiem. Drużyna z Kampanii nie prezentuje się ostatnio dobrze i ma problem z punktowaniem. Środa nie przyniosła przełamania. Beniaminek już w pierwszej połowie stracił dwa gole i biorąc pod uwagę jego indolencję strzelecką, trudno było myśleć o zapunktowaniu. Benevento dostało lanie 0:3 i Filippo Inzaghi oraz jego podopieczni mają o czym myśleć. Paweł Dawidowicz był zmiennikiem w Hellasie.

Atalanta odniosła zwycięstwo 5:1 z FC Crotone. Przed przerwą podopieczni Gian Piero Gasperiniego strzelili najgorzej broniącemu klubowi ligi jednego gola, ale krótko po powrocie z szatni na boisko rozpoczęli już małą kanonadę. Elegancko przymierzył zza pola karnego krytykowany ostatnio przez szkoleniowca Josip Ilicić. Arkadiusz Reca rywalizował ze swoim macierzystym klubem tylko w pierwszej połowie, po czym został zmieniony na Andreę Rispolego.

Cagliari Calcio opuściło strefę spadkową dzięki zwycięstwu 1:0 z Bologną FC. Konfrontację drużyn o przydomku Rossoblu rozstrzygnął sprowadzony z zimowym oknie transferowym Daniele Rugani. Defensor wypożyczony z Juventusu skorzystał z dośrodkowania Radji Nainggolana z rzutu rożnego i z bliska wepchnął piłkę do siatki nieco zagubionego na przedpolu Łukasza Skorupskiego. Sebastian Walukiewicz spędził cały mecz na ławce rezerwowych Cagliari.

Bartłomiej Drągowski jest drugim bramkarzem z Polski, który jest niezadowolony po środowym meczu. ACF Fiorentina przegrała 1:2 z AS Romą wskutek gola Amadou Diawary w końcówce podstawowego czasu. Wcześniej po obu stronach boiska szalał Leonardo Spinazzola, który zdobył gola do właściwej bramki, a później wyrównał golem samobójczym. Giallorossi przeważali w statystykach, ale potrzebowali dużo czasu na rozstrzygnięcie pojedynku.