Portugalia. Paweł Kieszek obronił "jedenastkę". Interwencja Polaka nie wystarczyła (wideo)

Spotkanie Vitorii Guimaraes z Rio Ave zakończyło się rezultatem 1:3. Paweł Kieszek obronił strzał Ricardo Quaresmy z rzutu karnego, ale doświadczony Portugalczyk nie pomylił się przy dobitce.

Rafał Szymański
Paweł Kieszek Getty Images / Jose Manuel Alvarez / Na zdjęciu: Paweł Kieszek
Minimalnym faworytem sobotniej rywalizacji była ekipa Vitorii Guimaraes, która walczy o europejskie puchary. Jak się okazało, zawodnicy Rio Ave zdołali sprostać zadaniu.

Paweł Kieszek znalazł się w podstawowym składzie zespołu prowadzonego przez Miguela Cardoso. W pierwszej części gry gole dla przyjezdnych strzelili Carlos Mane oraz Rafael Camacho.

W 70. minucie tej rywalizacji sędzia podyktował rzut karny dla Vitorii. Do piłki podszedł Ricardo Quaresma i uderzył w lewy dolny róg polskiego bramkarza. Kieszek wyczuł intencje byłego reprezentanta Portugalii, Quaresma chwilę później trafił jednak do siatki Rio Ave. Cztery minuty później było już 1:3 za sprawą bramki, którą zdobył Dala Gelson.

Zobacz skrót meczu:

W trwających rozgrywkach Ligi portugalskiej Kieszek zdążył wystąpić już w 19 spotkaniach, w których 7 razy zachował czyste konto. Jego aktualny kontrakt obowiązuje do końca czerwca tego roku. Po zwycięstwie na wyjeździe drużyna 36-latka zajmuje 9. pozycję w tabeli.

Vitoria Guimaraes - Rio Ave 1:3 (0:2)
0:1 - Carlos Mane 23'
0:2 - Rafael Camacho 32'
1:2 - Ricardo Quaresma 70'
1:3 - Dala Gelson 74'

Oglądaj rozgrywki Liga Portugal na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Kieszek poradziłby sobie w mocniejszym klubie?