KMŚ: Al Ahly Kair na podium. Egipcjanie zwyciężyli z Palmeiras po serii rzutów karnych

W meczu o 3. miejsce Klubowych Mistrzostw Świata Al Ahly Kair zwyciężyło z Palmeiras Sao Paulo. O wygranej drużyny z Egiptu zadecydowała lepsza postawa w serii jedenastek.

Rafał Szymański
piłkarze Al Ahly PAP/EPA / NOUSHAD THEKKAYIL / Na zdjęciu: piłkarze Al Ahly
Do czwartkowej rywalizacji Brazylijczycy przystępowali w roli zdecydowanych faworytów. Przypomnijmy, że zespół prowadzony przez Abela Ferreirę przegrał w starciu półfinałowym z Tigres UANL (0:1).

Zgodnie z przewidywaniami, to zawodnicy Palmeiras Sao Paulo dyktowali tempo gry przez większą część spotkania. Najlepszą sytuację w pierwszej połowie wypracował jednak Amr El Soulia. Pomocnik stanął oko w oko z Wevertonem, ale piłka przeleciała obok słupka. Następnie gola dla Brazylijczyków był Roni, który spudłował zza pola karnego.

Po zmianie stron obie drużyny nieco spuściły z tonu. W 67. minucie gracze Al Ahly znaleźli drogę do siatki. Mohamed Sherif popisał efektownym uderzeniem nożycami i Weverton odbił piłkę wprost pod nogi Juniora Ajayiego. Nigeryjczyk był jednak na pozycji spalonej.

Do rozstrzygnięcia spotkania potrzebna była seria jedenastek. Piłkarze byli jednak wyjątkowo nieskuteczni i spudłowali łącznie w pięciu rzutach karnych. W ostatecznym rozrachunku odrobinę lepiej zaprezentowali się gracze Al Ahly, decydującego karnego zmarnował Felipe Melo.

W spotkaniu finałowym Klubowych Mistrzostwa Świata Bayern Monachium zmierzy się z Tigres UANL. Pierwszy gwizdek sędziego zaplanowany jest na godz. 19:00.