Robert Lewandowski znów na ustach całego świata. Zrobił to jako pierwszy Polak w historii

Robert Lewandowski się nie zatrzymuje. Napastnik Bayernu Monachium strzelił gola w spotkaniu przeciwko Al Ahly podczas Klubowych Mistrzostw Świata. Tym samym został pierwszym Polakiem w historii, który zdobył bramkę na tym turnieju.

Mateusz Byczkowski
Robert Lewandowski Getty Images / Gaston Szermann/DeFodi Images / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Mistrzowie Niemiec są faworytami tej imprezy. W starciu półfinałowym zespół Hansiego Flicka w mierzy się z egipskim Al Ahly Kair. Pierwsza połowa bez wątpienia należała do Bawarczyków.

Bramkę dla Bayernu Monachium w 16. minucie zdobył właśnie Robert Lewandowski. Serge Gnabry wystawił "Lewemu" piłkę na piąty metr, a ten z łatwością pokonał bramkarza rywali.

Napastnik mistrzów Niemiec po raz kolejny zapisał się w kartach historii. Lewandowski został pierwszym Polakiem, który wystąpił w Klubowych Mistrzostwach Świata i strzelił gola.

Szansę na tym występ w tym turnieju mieli także bramkarze: Tomasz Kuszczak (Manchester United) i Jerzy Dudek (Liverpool FC). Obaj pojawili się w kadrach meczowych swoich drużyn, jednak nie zobaczyliśmy ich na murawie.

Jeśli Bayern Monachium pokona Al Ahly, w finale zmierzy się ze zwycięzcami rozgrywek Ligi Mistrzów w strefie CONCACAF, Tigres UANL. Meksykański zespół pokonał w półfinale Palmeiras Sao Paulo 1:0. Bramkę zdobył były reprezentant Francji, Andre-Pierre Gignac.

Robert Lewandowski na okładce największej chińskiej gazety. W wyjątkowym stroju!
Nieoficjalnie: mecz 1/8 Ligi Mistrzów w Polsce!

Czy Bayern Monachium wygra tegoroczne Klubowe Mistrzostwa Świata?