The Championship: klub Bartosza Białkowskiego zwyciężył. Inni Polacy zatrzymani przez ulewę

Millwall FC zwyciężył 4:1 z Sheffield Wednesday w 28. kolejce The Championship. Bartosz Białkowski nie miał wielu zadań. Michał Helik oraz Kamil Jóźwiak nie zagrali z powodu zalania boiska.

Bartosz Białkowski Materiały prasowe / Millwall FC / Na zdjęciu: Bartosz Białkowski
Millwall FC przystąpił do rywalizacji po trzech meczach bez zwycięstwa. Głównie dzięki solidnej postawie w obronie potrafił w nich zremisować, jednak to za mało, żeby pozostać w górnej połowie tabeli The Championship. Drużyna Bartosza Białkowskiego zmierzyła się na The Den z Sheffield Wednesday, a to ekipa co prawda ze strefy spadkowej, ale jest tam tylko z powodu sześciu punktów ujemnych przyznanych przez federację.

Piłkarze z Londynu rozpoczęli mecz od falstartu i gola straconego po strzale Calluma Petersona w 10. minucie. Później nie mogli narzekać na brak skuteczności w ofensywie. Jeszcze przed przerwą wyrównali z rzutu karnego, a w drugiej części zapewnili sobie zwycięstwo 4:1. Przewaga Millwall FC była wyraźna, a Bartosz Białkowski zmierzył się z tylko dwoma strzałami celnymi przez 90 minut.

Dwóch Polaków mogło zmierzyć się w meczu Barnsley FC z Derby County. W obronie gospodarzy gra regularnie Michał Helik, a trener Wayne Rooney stawia na Kamila Jóźwiaka. 2,5 godziny przed pojedynkiem został on odwołany. Ulewny deszcz zamienił murawę w kałużę, przez co normalna rywalizacja była niemożliwa.

Wobec intensywnego terminarza sytuacja jest dla obu drużyn niekomfortowa. We wcześniejszej części sezonu inny mecz Derby został przełożony z powodu koronawirusa.