Serie A. Bologna FC - AC Milan. Łukasz Skorupski show! Tak zatrzymywał Zlatana Ibrahimovicia [WIDEO]

Łukasz Skorupski dał próbkę swoich bramkarskich umiejętności. Polski golkiper pokazał, że potrafi zatrzymywać Zlatana Ibrahimovicia. W trakcie meczu Bologna FC - AC Milan bronił jego strzały z bliska, a ponadto sparował uderzenie z rzutu karnego.

Mateusz Domański
Ibrahimović vs Skorupski Twitter / Eleven Sports / Ibrahimović vs. Skorupski
To były niesamowite parady Łukasza Skorupskiego! Stacja Eleven Sports opublikowała materiał, dzięki któremu możemy zobaczyć, jak świetne interwencje prezentował polski golkiper.

Najpierw Skorupski odbił uderzenie głową Zlatan Ibrahimovicia, a po chwili zatrzymał jego dobitkę z bardzo niewielkiej odległości. To jeszcze nie wszystko, bo w tej samej akcji zatrzymał również soczystą próbę Alessio Romagnoliego.

Na tym nie koniec wspaniałych wyczynów Skorupskiego. W 26. minucie Polak znów stanął twarzą w twarz z Ibrahimoviciem. Tym razem Szwed egzekwował rzut karny.

Skorupski znakomicie wyczuł intencje rywala. Sparował piłkę po jego strzale, ale chwilę później skapitulował. Do futbolówki dopadł bowiem Ante Rebić, który mocnym uderzeniem otworzył wynik spotkania.

Do przerwy AC Milan prowadził z Bologna FC 1:0. W 55. minucie goście strzelili drugą bramkę. Tym razem Skorupskiego z jedenastego metra pokonał Franck Kessie. W 81. minucie gospodarze zdobyli gola kontaktowego - trafił Andrea Poli.

Spotkanie zakończyło się rezultatem 1:2.

La Liga. Ronald Koeman jest realistą. "Nie jesteśmy gotowi na wygrywanie"

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)