Serie A: AC Milan solidnie oberwał. Atalanta koszmarem lidera

Dwa punkty dzielą AC Milan od wicelidera Interu Mediolan na półmetku sezonu w lidze włoskiej. Rossoneri ponieśli klęskę 0:3 w meczu z Atalantą BC, ale Nerazzurri wykorzystali to tylko połowicznie.

piłkarze Atalanty Bergamo PAP/EPA / MATTEO BAZZI / Na zdjęciu: piłkarze Atalanty Bergamo
AC Milan kompletnie nie poradził sobie w derbach Lombardii w ostatnim meczu przed półmetkiem sezonu. Już po raz siódmy z rzędu na San Siro nie był w stanie pokonać Atalanty. W ten sposób zmarnował szansę na wyrównanie rekordu klubu. Tylko raz w historii Rossoneri odnieśli 14 zwycięstw przed połową sezonu w liczącej 20 drużyn Serie A. Tym razem zatrzymali się na 13 wygranych.

Z kolei Atalanta potwierdziła patent na przeciwnika z Mediolanu. Podopieczni Gian Piero Gasperiniego zagrali zdecydowanie skuteczniej niż w dwóch poprzednich, zremisowanych meczach. Prowadzenie Neroblu zapewnił w pierwszej połowie Cristian Romero, a po przerwie powiększali je Josip Ilicić oraz Duvan Zapata. Nie miał szczęścia Gianluigi Donnarumma. Bramkarzowi reprezentacji Włoch tym razem piłka ślizgała się pod rękami i brzuchem, ale winna największej klęski w sezonie była cała drużyna z Mediolanu.

Wicelider Inter Mediolan połowicznie wykorzystał niepowodzenie Milanu. W sobotę przyjechał do regionu Friuli i zremisował 0:0 z Udinese Calcio. Podopieczni Antonio Conte byli uskrzydleni wygraną w derbach Italii z Juventusem. Poradzili sobie w przekonującym stylu z przeciwnikiem, który przez lata był dla nich koszmarem. W rywalizacji z Udinese marnowali jednak sytuacje podbramkowe, a i raz mieli dużo szczęścia, że gospodarze nie strzelili im gola.

Na szczycie tabeli różnica między Milanem i Interem zmniejszyła się z trzech do dwóch punktów. We wtorek przerywnik w wyścigu po mistrzostwo Włoch. Kluby ze stolicy Lombardii zmierzą się ze sobą z ćwierćfinale Coppa Italia.