Wojciech Szczęsny bohaterem Superpucharu Włoch. Zachwyty nad jego grą

Juventus FC pokonał w środę SSC Napoli 2:0 i sięgnął po Superpuchar Włoch. Duży w tym udział Wojciecha Szczęsnego, który popisał się kapitalnymi interwencjami po strzałach Hirvinga Lozano. Włoskie media były zachwycone jego postawą.

Mateusz Kozanecki
Wojciech Szczęsny Getty Images / Jonathan Moscrop / Na zdjęciu: Wojciech Szczęsny
"Instynkt, pozycja, technika" - napisali o Wojciechu Szczęsnym dziennikarze portalu tuttomercatoweb.com. Byli pod wrażeniem postawy polskiego bramkarza w meczu o Superpuchar Włoch. Wojciech Szczęsny otrzymał od nich notę 7,5 (w skali 1-10).

To była najlepsza ocena w drużynie! Cristiano Ronaldo, który strzelił bramkę w 64. minucie, dostał "siódemkę".

"Dwie decydujące interwencje. Obrona strzału Lozano w pierwszej połowie była opatrznościowa" - skomentował portal juventusnews24.com, który również ocenił Polaka na 7,5.

Taką samą notę Szczęsny otrzymał od sportmediaset.it. "Niemalże dokonał cudu w 28. minucie, po strzale Hirvinga Lozano. Wspaniała interwencja. Gigantyczna parada" - komplentowali Polaka dziennikarze.

Parady polskiego bramkarza zrobiły także duże wrażenie na dziennikarzach tuttomercatoweb.com. Oni również przyznali Szczęsnemu ocenę 7,5.

"Bardziej zdecydowany niż Ronaldo" - skomentowało z kolei "Corriere della Serra". Oprócz Szczęsnego notę 7,5 otrzymał także Juan Cuadrado, którego uznano za kluczowego zawodnika tego spotkania.

Na boisku pojawił się Piotr Zieliński, ale został przyćmiony przez swojego reprezentancyjnego kolegę. Jego grę oceniono średnio na 5,5. "Przydaje się w środku pola, ale w ataku nie polegał na swojej technice" - napisało "Corriere della Serra".

Juventus po raz dziewiąty w historii zdobył Superpuchar Włoch i umocnił się na prowadzeniu pod tym względem. Drugi Milan ma na swoim koncie siedem wygranych.

Znany polski dziennikarz mówi o kłótni Bońka z Brzęczkiem. "Ostra wymiana zdań"