The Championship. Zespół Płachety wciąż na prowadzeniu. Grali Bielik i Jóźwiak, zły dzień Białkowskiego

Norwich zwyciężyło 2:1 w starciu wyjazdowym z Cardiff i w ten sposób utrzymało się na fotelu lidera ligowej stawki. Starcie Derby - Rotherham zakończyło się rezultatem 0:1. Nottingham nie pozostawiło złudzeń Millwall i wygrało 3:1.

Rafał Szymański
Przemysław Płacheta Getty Images / Stephen Pond / Na zdjęciu: Przemysław Płacheta
Gracze "Kanarków" do spotkania z Cardiff przystępowali w roli niekwestionowanego faworyta. W pierwszej części gry na listę strzelców po stronie przyjezdnych wpisał się Grant Hanley. Po kilkunastu minutach Todd Cantwell podwyższył wynik.

Po zmianie stron piłkarze Neila Harrisa zdołali odpowiedzieć tylko jednym trafieniem. Joe Ralls w 65. minucie znalazł drogę do siatki. Zawodnicy Cardiff kończyli mecz w dziesiątkę, ponieważ w 70. minucie Marlon Pack został ukarany drugą żółtą kartką.

W 76. minucie na murawie pojawił się Przemysław Płacheta, który zastąpił Mario Vrancicia. Dla skrzydłowego był to 16 występ w tym sezonie ligowym. Po 24 seriach gier Norwich City prowadzi w tabeli The Championship i jest głównym kandydatem do awansu do elity.

Równolegle toczyła się rywalizacja Derby County z Rotherham United. W piątek Wayne Rooney oficjalnie ogłosił, że postanowił zawiesić buty na kołku i w pełni poświęcić się pracy trenera. Jego podopieczni nie spełnili oczekiwań w starciu z niżej notowanym przeciwnikiem.

Zawodnicy Derby dali sobie wydrzeć punkt w końcówce spotkania. Zwycięstwo zespołowi Rotherham w 86. minucie dał Jamie Lindsay. Obie drużyny mają równą liczbę punktów i znajdują się w strefie spadkowej.

Rooney wystawił dwóch Polaków w podstawowym składzie. Krystian Bielik odnotował na swoim koncie żółtą kartkę, w 67. minucie zmienił go Max Bird. Spotkanie w pełnym wymiarze czasowym rozegrał Kamil Jóźwiak.

24. kolejki miło nie będzie wspominał Bartosz Białkowski. Polski bramkarz trzykrotnie wyciągał piłkę w szatni, a jego Millwall poległo 1:3 na wyjeździe z Nottingham Forest.

Dublet skompletował Sammy Ameobi, natomiast trzeciego gola dla gospodarzy strzelił Ryan Yates. Przy trafieniu Australijczyka asystował były piłkarz Legii Warszawa, Cafu. Honorową bramkę dla zespołu Białkowskiego w 89. minucie zdobył Ben Thompson. Po niespodziewanej porażce Millwall jest na 16. miejscu w tabeli.

Cardiff City - Norwich City 1:2 (0:2)
0:1 - Grant Hanley 3'
0:2 - Todd Cantwell 22'
1:2 - Joe Ralls 65'

Derby County - Rotherham United 0:1 (0:0)
0:1 - Jamie Lindsay 86'

Nottingham Forest - Millwall FC 3:1 (1:0)
1:0 - Sammy Ameobi 34'