Piast Gliwice lepszy w sparingu. Aleksander Jagiełło opuścił klub

Piast Gliwice zwyciężył 2:1 z Zorią Ługańsk w sparingu rozegranym na zgrupowaniu w Turcji. Z klubem pożegnał się pomocnik Aleksander Jagiełło, który związał się kontraktem na półtora roku z Górnikiem Łęczna.

piłkarze Piasta Gliwice WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Piasta Gliwice
Konfrontacja z ukraińską Zorią Ługańsk była pierwszą z czterech zaplanowanych przez Waldemara Fornalika przed rundą wiosenną w PKO Ekstraklasie. Piast Gliwice rozpoczął ją bardzo dobrze i w 6. minucie Tomas Huk dał mu prowadzenie 1:0 po dograniu Patryka Lipskiego ze stałego fragmentu gry.

Lipski wyrósł na kluczowego zawodnika sparingu, ponieważ w 57. minucie dorzucił gola do asysty. Pomocnik Piasta podwoił prowadzenie strzałem z dystansu po przechwyceniu piłki na połowie przeciwnika. Trafienie Władłena Jurczenki z rzutu karnego w 85. minucie nic nie dało w ostatecznym rozrachunku Zorii.

Drużyna z Gliwic trenuje na zgrupowaniu w Turcji. W planach trenera Waldemara Fornalika na ten sezon nie znalazł się Aleksander Jagiełło, który w piątek rozstał się z klubem po 3,5 roku. Pomocnik związał się kontraktem z Górnikiem Łęczna do czerwca 2022.

Aleksander Jagiełło trafił do Piasta ze Znicza Pruszków. W pierwszym i w drugim sezonie dostawał swoje szanse i przyczynił się do wywalczenia mistrzostwa Polski. W poprzednich rozgrywkach został już rezerwowym i w rundzie wiosennej trafił na wypożyczenie do Chojniczanki. Po powrocie do Gliwic został przesunięty do drugiego zespołu Piasta.

- Cieszę się, że formalności są za mną i mogą przystąpić do treningów z drużyną - powiedział Jagiełło po podpisaniu kontraktu z Górnikiem.

Piast Gliwice - Zoria Ługańsk 2:1 (1:0)
1:0 - Tomas Huk 6'
2:0 - Patryk Lipski 57'
2:1 - Władłen Jurczenko (k.) 85'

Czy Aleksander Jagiełło zagra jeszcze w przyszłości w PKO Ekstraklasie?