Puchar Króla. Awans Eibaru po małym horrorze. 85 minut Damiana Kądziora

W czwartek dokończono 1/32 finału rozgrywek o Puchar Króla. Awans wywalczył zespół Eibaru, który po dogrywce wyeliminował grający w Segunda Division B Laz Rozas. Grający w La Liga zespół w sześć minut dał sobie strzelić trzy gole.

Michał Piegza
Damian Kądzior WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Damian Kądzior
Z ogromnymi problemami awans do kolejnej rundy rozgrywek o Puchar Króla wywalczyło Eibar. W potyczce z występującym w Segunda Division B Laz Rozas przez 85 minut na boisku przebywał Damian Kądzior.

Wiele wskazywało na to, że awans faworyta nie będzie zagrożony. Eibar prowadziło w 69. minucie już 3:0. Niżej notowani gospodarze w 72. minucie zdobyli pierwszą bramkę.

Obecnym na trybunach kibicom mogło się wydawać, że ich ulubieńców na więcej nie będzie stać. Tymczasem sześć minut później był remis. Na zmrożonej murawie miejscowi przeprowadzili dwie składne akcje i doprowadzili do remisu. W dogrywce w 108. minucie bramkę na wagę awansu Eibaru zdobył Sergio Enrich.

Z zespołów występujących w La Lidze z Pucharem Króla pożegnała się SD Huesca. Z kolei w potyczce Pena Deportivo z Sabadell o awansie zadecydowały rzuty karne. Na osiem uderzeń do bramki wpadły zaledwie dwa. Goście zmarnowali wszystkie cztery "jedenastki".

Amorebieta - Sporting Gijon 0:1 (0:0)
0:1 - Salvador 74'

Girona FC  - Lugo 2:1 (0:0, 0:0)
0:1 - De la Flor 103'
1:1 - Djalo (sam.) 115'
2:1 - Bueno 120+2'

Pena Deportiva - Sabadell 0:0 k. 2:0

Pontevedra - Cadiz CF 0:0 k. 4:5