Ligue 1. PSG - Strasbourg. Pogrom zgodnie z planem, Paryż specjalnie się nie wysilał

Zdziesiątkowane kontuzjami Paris Saint-Germain nawet nie musiało grać na 100 proc., by wysoko wygrać. Strasbourg nie stanowił dla mistrza Francji żadnego wyzwania. Paryżanie zwyciężyli pewnie 4:0.

Marcin Jaz
Marcin Jaz
Na pierwszym planie zdjęcia: piłkarze Paris Saint-Germain PAP/EPA / Julien de Rosa / Na pierwszym planie zdjęcia: piłkarze Paris Saint-Germain
Paryż musiał sobie radzić bez dziesięciu piłkarzy, którzy często dostawali szansę w pierwszym składzie, m.in. Neymara, Presnela Kimpembe, Mauro Icardiego i Alessandro Florenziego. Wszyscy byli kontuzjowani. Mimo to od początku mistrz Francji gał lekko, płynnie i swobodnie, nic sobie nie robił z pressingu Strasbourga. Jednak problem pojawiał się, gdy trzeba było zagrać piłkę w polu karnym.

Udało się przełamać w 18. minucie, kiedy zrobiło się 1:0. Timothee Pembele pobiegł pod bramkę i dobił strzał Angela Di Marii.

Strasbourg starał się szarpać na skrzydłach, ale nie zmuszał Keylora Navasa do pracy. PSG też się nie wysilało, nie forsowało tempa, grało bardzo ekonomicznie.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Paryż nie chciał wychodzić z połowy przeciwnika, którego bieganie za piłką coraz bardziej męczyło. Rafinha kilka razy próbował z dystansu, a jego strzały dość niepewnie łapał Eiji Kawashima.

W końcówce przyszedł czas na dobicie już zrezygnowanego przeciwnika. Najpierw Di Maria odebrał piłkę pod polem karnym i wystawił ją na pustą bramkę Kylianowi Mbappe, który nie pomylił się i podwyższył prowadzenie. Następnie Idrissa Gueye zaskoczył wszystkich i uderzył z dystansu na 3:0. Chwilę później wynik ustalił Moise Kean, który najlepiej zachował się w bilardzie w polu karnym.

PSG wygrało 4:0 w pełni zasłużenie, Strasbourg nic nie był w stanie zrobić. Mistrz Francji wciąż jest w grze o obronę tytułu, ale na razie musi w tabeli oglądać plecy Lyonu i Lille.

Paris Saint-Germain - RC Strasbourg Alsace 4:0 (1:0)
1:0 - Timothee Pembele 18'
2:0 - Kylian Mbappe 80'
3:0 - Idrissa Gueye 89'
4:0 - Moise Kean 90+1'

PSG: Keylor Navas - Colin Dagba, Timothee Pembele, Marquinhos, Thilo Kehrer, Mitchel Bakker - Marco Varratti, Ander Herrera (78' Idrissa Gueye), Rafinha (83' Julian Draxler) - Angel Di Maria (90+2' Bandoigou Fadiga), Kylian Mbappe (84' Moise Kean).

Strasbourg: Eiji Kawashima - Kenny Lala, Mohamed Simakan (90' Mehdi Chahiri), Stefan Mitrović, Aleksander Djiku, Lionel Carole - Jean-Ricner Bellegarde (78' Habibou Diallo), Jean-Eudes Aholou, Ibrahima Sissoko (64' Adrien Thomasson) - Ludovic Ajorque, Dimitri Lienard (64' Sanjin Prcić).

Sędzia: Jerome Miguelgorry.