Grecja. Gol i asysta Karola Świderskiego w prestiżowym meczu. Zwycięstwo PAOK-u Saloniki

Karol Świderski został bohaterem PAOK-u Saloniki w spotkaniu z Panathinaikosem Ateny. Polak zdobył bramkę oraz zaliczył asystę.

Rafał Szymański
Karol Świderski Getty Images / Peter Lous/Soccrates / Na zdjęciu: Karol Świderski
Mecz PAOK Saloniki - Panathinaikos Ateny zakończył się rezultatem 2:1. Gospodarze utrzymali miejsce w czubie ligowej tabeli.

Strzelanie już w 11. minucie rozpoczął Karol Świderski. Snajper wówczas wykorzystał dogranie Dimitrisa Giannoulisa i trafił do siatki. Pięć minut później było 1:1 za sprawą bramki, którą zdobył Aitor Cantalapiedra. Polak w drugiej połowie dołożył jeszcze jedną cegiełkę do wygranej swojej drużyny. 23-latek asystował przy golu Sverrira Ingasona.

Świderski w 61. minucie został ukarany żółtym kartonikiem. Został zmieniony w końcówce meczu, w 83. minucie zastąpił go Antonio Colak.

Wychowanek Jagiellonii Białystok w bieżącym sezonie zagrał łącznie w 11 meczach ligowych, strzelił 6 goli i zaliczył 3 asysty. Na chwilę obecną, po 12 rozegranych spotkaniach, PAOK znajduje się na 3. pozycji w ligowej stawce. Panathinaikos jest na 5. miejscu.

Napastnik swoją dobrą grą chce zwrócić uwagę selekcjonera Jerzego Brzęczka. Istnieje możliwość, że Świderski zostanie sprawdzony na zgrupowaniu przed nadchodzącymi mistrzostwami Europy.

PAOK Saloniki - Panathinaikos Ateny 2:1 (1:1)
1:0 - Karol Świderski 11'
1:1 - Aitor Cantalapiedra 16'
2:1 - Sverrir Ingason 65'

Serie A. Benevento - Genoa. Solidny występ Kamila Glika. "Rośnie z meczu na mecz"

Czy Karol Świderski dostanie szansę w reprezentacji Polski?