Serie A: AC Milan zahamował. Rossoneri zremisowali z maruderem

AC Milan zremisował 2:2 z Genoą CFC i jest coraz mniej bezpieczny na szczycie tabeli ligi włoskiej. Bez wygranych również drużyny Bartłomieja Drągowskiego, Pawła Dawidowicza i Sebastiana Walukiewicza, którzy zagrali w środowy wieczór.

Sandro Tonali i Eldor Shomurodov PAP/EPA / LUCA ZENNARO / Na zdjęciu: Sandro Tonali i Eldor Shomurodov
AC Milan nie musiał długo czekać na powrót do Genui. Dwie kolejki temu Rossoneri wygrali w stolicy Ligurii 2:1 z Sampdorią. Tym razem przeciwnikiem podopiecznych Stefano Piolego była Genoa CFC, która przegrała cztery mecze z rzędu na własnym stadionie. Dlatego prowadzenie Rossoblu w 47. minucie po strzale Mattii Destro było zaskoczeniem. Sytuacja Milanu zaczęła się komplikować. Tym bardziej, kiedy po wyrównaniu Davide Calabrii, padła niebawem bramka na 2:1 dla Genoi. Lider zdążył tylko wyrównać na 2:2 w 83. minucie. Po potknięciu ekipa Piolego ma już tylko punkt przewagi w tabeli nad lokalnym wrogiem Interem.

ACF Fiorentina przeżywa pasmo niepowodzeń w lidze włoskiej. W poprzednim meczu przegrała 0:3 z Atalantą, a kolejnym przeciwnikiem zespołu Bartłomieja Drągowskiego było US Sassuolo. Również Neroverdi potrafią być niebezpieczni w ofensywie, czego potwierdzeniem był gol zdobyty już w 13. minucie przez Hameda Traore. Fiorentina odpowiedziała z rzutu karnego, którego egzekutorem był Dusan Vlahović i zremisowała 1:1. Drągowski grał przez cały mecz.

Hellas Werona zagrał na Stadio Marcantonio Bentegodi z UC Sampdorią i stracił w pierwszej połowie gola po potężnym uderzeniu Albina Ekdala zza pola karnego. Szwed zebrał piłkę, która została wybita źle przez Pawła Dawidowicza. Obrońca Hellasu popełnił w tej sytuacji błąd i "asystował" przeciwnikowi. Na 2:0 trafił Valerio Verre, czyli były napastnik klubu z Werony w barwach Sampdorii. Zespół z Genui wygrał ostatecznie 2:1. Dawidowicz grał do 88. minuty, a Bartosz Bereszyński jest kontuzjowany.

Parma Calcio 1913 opiera swoją grę na skutecznej defensywie, a Cagliari Calcio z dobrym bronieniem miało ostatnio spory kłopot. Drużyna Sebastiana Walukiewicza starała się o wyczekiwane czyste konto na Stadio Ennio Tardini i dopięła swego. Konfrontacja zakończyła się bezbramkowym remisem. Reprezentant Polski grał do 71. minuty, w której to został zmieniony z powodu urazu mięśniowego.

Parma Calcio 1913 - Cagliari Calcio 0:0

Spezia Calcio - Bologna FC 2:2 (1:0) 1:0 - Mbala N'Zola 20' 2:0 - Mbala N'Zola 64' 2:1 - Nicolas Dominguez 73' 2:2 - Musa Barrow 90'