Liga Mistrzów. Zenit Sankt Petersburg - Borussia Dortmund. Pierwszy gol Łukasza Piszczka w rozgrywkach!

Łukasz Piszczek po raz pierwszy trafił do siatki w historii swoich występów w Lidze Mistrzów. Doświadczony defensor pomógł Borussii Dortmund w zwycięstwie z Zenitem Sankt Petersburg.

Rafał Szymański
Łukasz Piszczek cieszy się z bramki PAP/EPA / Anatoly Maltsev / Na zdjęciu: Łukasz Piszczek cieszy się z bramki
Łukasz Piszczek od ponad 10 lat reprezentuje barwy Borussii Dortmund. W lipcu 2010 roku został sprowadzony z Herthy Berlin w ramach transferu bezgotówkowego.

We wtorkowym meczu 6. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów Zenit Sankt Petersburg na własnym obiekcie podejmował drużynę byłego reprezentanta Polski. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:2 na korzyść przyjezdnych

Na listę strzelców po stronie gospodarzy wpisał się Sebastian Driussi. W 68. minucie stan gry wyrównał Piszczek, który pokonał  Michaiła Kierżakowa. Obrońca został zmieniony 4 minuty później przez Dana-Axela Zagadou. W 79. minucie o zwycięstwie Dortmundczyków przesądził Axel Witsel.

Dla Piszczka była to pierwsza bramka w historii jego występów w Lidze Mistrzów. Przypomnijmy, że we wtorkowym meczu wybiegł na murawę po raz 54. w tych rozgrywkach, wcześniej miał na swoim koncie 6 asyst.

35-latek zdecydowanie nie jest podstawowym wyborem Luciena Favre'a w trakcie bieżącego sezonu. W rozgrywkach Bundesligi zanotował dotychczas jedynie 3 występy.

W ostatnim czasie pojawiła się informacja, że wciąż aktywny zawodnik mógłby zostać włączony do sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski - więcej TUTAJ.