Serie A: ACF Fiorentina zremisowała. Nawet Bartłomiej Drągowski atakował, żeby uniknąć klęski

ACF Fiorentina zdobyła pierwszy punkt po zmianie trenera Giuseppe Iachiniego na Cesare Prandellego. Cudem, ponieważ strzeliła gola na 1:1 w 98. minucie meczu z Genoą CFC. Bartłomiej Drągowski w końcówce pomagał w polu karnym przeciwnika.

Cristian Zapata i Dusan Vlahović PAP/EPA / CLAUDIO GIOVANNINI / Na zdjęciu: Cristian Zapata i Dusan Vlahović
Początek drugiej kadencji Cesare Prandellego w ACF Fiorentinie wygląda tak jak końcówka pracy Giuseppe Iachiniego. Po porażkach z Benevento i z Interem drużyna znalazła się tuż nad strefą spadkową, a jednym z nielicznych klubów, które wyprzedza, jest Genoa CFC. Tak źle jak w tym sezonie Viola nie wystartowała, od kiedy w lidze włoskiej są przyznawane trzy punkty za zwycięstwo.

Dlatego Fiorentina musiała postarać się o wygraną na zakończenie 10. kolejki. W rywalizacji na Stadio Artemio Franchi z Genoą jest niepokonana w 23 meczach od 1977 roku, ale ostatnio głównie remisuje z przeciwnikiem z Ligurii. Tradycji stało się zadość w poniedziałek, choć wielki przełom po 43 latach wisiał w powietrzu.

Szanse na zdobycie prowadzenia dla Fiorentiny mieli Erick Pulgar oraz Franck Ribery. Z wstrzeleniem z rzutu wolnego Chilijczyka poradził sobie Federico Marchetti, a uderzenie Francuza było niecelne. Genoa odpowiedziała próbą Stefano Sturaro i Bartłomiej Drągowski miał za co dziękować Nikoli Milenkoviciowi. Przyblokowana piłka wyhamowała i stała się łatwym łupem dla reprezentanta Polski. Wspomniane dwa strzały były jedynymi celnymi, więc wielkiego widowiska w pierwszej połowie nie było.

Od 65. minuty Genoa grała z trzecim bramkarzem. Federico Marchetti, który zastępuje Mattię Perina, doznał kontuzji, dlatego wszedł za niego Albrto Paleari. Niebawem piłka znalazła się w siatce nierozgrzanego golkipera, ale trafienie Giacomo Bonaventury zostało anulowane z powodu wcześniejszego faulu. Swojej szansy nie wykorzystał Sofyan Amrabat i w 89. minucie nastąpił odwet.

Marko Pjaca strzelił gola na 1:0 dla Genoi. Akcja bramkowa była konsekwencją straty Borji Valero, a nie popisali się również obrońcy Fiorentiny, którzy po podaniu Mattii Destro pozwolili Chorwatowi wybiec sam na sam z Bartłomiejem Drągowskim. Pjaca pokonał Polaka, a ten spoglądał z wyrzutem na kompanów z pola. W doliczonym czasie kotłowało się po obu stronach boiska - Polak uchronił gospodarzy przed stratą drugiego gola i wspomógł ich ataki. Ostatni z nich w 98. minucie przyniósł gola na 1:1 Nikoli Milenkovicia.

ACF Fiorentina - Genoa CFC 1:1 (0:0)
0:1 - Marko Pjaca 89'
1:1 - Nikola Milenković 90'

Fiorentina: Bartłomiej Drągowski - Martin Caceres, Nikola Milenković, German Pezzella - Cristiano Biraghi, Sofyan Amrabat, Erick Pulgar (90' Christian Kouame), Gaetano Castrovilli (41' Giacomo Bonaventura), Jose Callejon (79' Valentin Eysseric) - Dusan Vlahović (78' Patrick Cutrone), Franck Ribery (78' Borja Valero)

Genoa: Federico Marchetti (65' Alberto Paleari) - Edoardo Goldaniga, Cristian Zapata (37' Paolo Ghiglione), Mattia Bani, Andrea Masiello - Stefano Sturaro, Ivan Radovanović (80' Valon Behrami), Lukas Lerager, Luca Pellegrini - Eldor Szomurodow (65' Marko Pjaca), Gianluca Scamacca (80' Mattia Destro)

Żółte kartki: Pulgar (Fiorentina) oraz Sturaro, Pellegrini (Genoa)

Sędzia: Daniele Doveri