Makabryczna kontuzja w Premier League. Nie pokazano nawet powtórek

Do fatalnie wyglądającego zdarzenia doszło podczas meczu Arsenalu z Wolverhampton. Najprawdopodobniej Raul Jimenez wypadł z gry na dłuższy czas.

Rafał Szymański
pomoc medyczna dla Raula Jimeneza Getty Images / John Walton - Pool / Na zdjęciu: pomoc medyczna dla Raula Jimeneza
Meksykański zawodnik już w 15. minucie spotkania z Arsenalem przy stanie 0:0 musiał zostać zmieniony przez trenera Nuno Espirito Santo. Raula Jimeneza zastąpił 18-letni Fabio Silva.

Do całego zdarzenia doszło chwilę wcześniej w polu karnym Wolverhampton Wanderers. Willian dośrodkowywał z rzutu rożnego, Jimenez walczył o piłkę z Davidem Luizem, wskutek czego zderzył się głową z brazylijskim stoperem.

Na stadionie rozległ się przerażający krzyk po upadku zawodnika, który doznał urazu. Na murawie niezwłocznie pojawił się sztab medyczny. Scena była tak drastyczna, że realizator transmisji telewizyjnej nie zdecydował się nawet na pokazanie powtórek oraz zbliżeń z zajścia. Sędzia Michael Oliver wznowił grę dopiero po siedmiu minutach przerwy. Obrońca rywali wyszedł z tego starcia bez szwanku.

Na chwilę obecną nie wiadomo, jak długo potrwa rekonwalescencja napastnika. W najbliższych godzinach władze Wolverhampton, po konsultacji z lekarzami klubowymi, powinny wydać stosowny komunikat odnośnie stanu zdrowia swojego kluczowego piłkarza.

Premier League. Jan Bednarek jednym z najlepszych w Southampton FC. "Spędził cały mecz na walce"