To on zdobył zwycięskiego gola. Georginio Wijnaldum wskazał, co musi poprawić reprezentacja Holandii

Reprezentacja Holandii dzięki dwóm bramkom w ostatnim kwadransie wygrała z Polską (2:1). Po meczu strzelec zwycięskiego gola - Georginio Wijnaldum - powiedział, co jego drużyna musi poprawić, by odnieść sukces w mistrzostwach Europy.

Łukasz Witczyk
Georginio Wijnaldum i Grzegorz Krychowiak PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: Georginio Wijnaldum i Grzegorz Krychowiak
Od 5. minuty reprezentacja Holandii przegrywała w Chorzowie z Polską. Pomarańczowi zdołali w ostatnim kwadransie odwrócić losy meczu. Starcie z Biało-Czerwonymi było dla nich lekcją i muszą wyciągnąć wnioski z tak szybko straconej bramki. Georginio Wijnaldum jest zdania, że jego zespół musi bardziej skupić się na defensywie.

- Czasami nie czujemy się dobrze. Stwarzamy okazje, atakujemy, ale nadal musimy ulepszyć grę w obronie. Teraz mamy dobry wynik, ale może się tak zdarzyć, że nie dostaniemy rzutu karnego i nie zdobędziemy bramek. Wtedy byłby to zły mecz - powiedział Wijnaldum dla NOS.

Holenderski piłkarz zdaje sobie sprawę z tego, że jego zespół czeka wiele pracy, by odnieść sukces na Euro 2020. - Nie można tego zrobić za jednym zamachem. Spotykamy się tylko raz na jakiś czas. Nie możemy zbyt wiele trenować, bo mamy kolejne mecze - dodał.

Starcie z Polakami Wijnaldum nazwał "jednym z najlepszych meczów dla reprezentacji Holandii". - Z wyjątkiem pierwszych minut, kiedy nie byliśmy uważni. Jeśli spojrzymy, jakie później tworzyliśmy okazje, to było bardzo dobrze. Graliśmy lepiej niż w innych meczach - ocenił Wijnaldum.

Reprezentacja Holandii rozgrywki Ligi Narodów UEFA zakończyła na drugim miejscu w grupie A1. Zwyciężyła w niej reprezentacja Włoch i to ona zagra w turnieju finałowym LN. Polska była trzecia w grupie, a do dywizji B spadła Bośnia i Hercegowina.