Reprezentacja Polski przegrywa z Holandią. Zobacz skrót meczu Ligi Narodów UEFA

Piłkarze Jerzego Brzęczka kapitalnie rozpoczęli ostatnie tegoroczne spotkanie. Reprezentacja Polski szybko wyszła na prowadzenie po pięknym golu Kamila Jóźwiaka. Później znacznie lepiej radzili sobie Holendrzy. Zobacz skrót meczu.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Przemysław Płacheta wpada w pole karne w meczu Ligi Narodów UEFA Polska - Holandia YouTube / TVP Sport / Przemysław Płacheta wpada w pole karne w meczu Ligi Narodów UEFA Polska - Holandia
Już w 5. minucie Robert Lewandowski wypuścił w uliczkę Kamila Jóźwiaka, który przeprowadził kapitalny rajd i zdobył swojego pierwszego gola w dorosłej reprezentacji Polski. Jeszcze w pierwszej połowie bliski bramki był również drugi ze skrzydłowych - Przemysław Płacheta. Piłkarz Norwich City najpierw trafił jednak w słupek, a tuż przed przerwą uderzył wprost w bramkarza.

Znacznie więcej zagrożenia stwarzali Holendrzy. Dobrze między słupkami spisywał się jednak Łukasz Fabiański, który dopiero w końcówce meczu musiał wyciągać piłkę z siatki.

Holendrzy do wyrównania doprowadzili po strzale z rzutu karnego Memphisa Depaya. Napastnik Olympique Lyon wywalczył "jedenastkę" po faulu Jana Bednareka. Sam podszedł do piłki i nie dał żadnych szans Fabiańskiemu. Kilka chwil później "Pomarańczowi" już prowadzili po strzale z główki Georginio Wijnalduma (cały skrót niżej).

Ostatecznie Polacy przegrali 1:2 i zajęli trzecie miejsce w grupie 1. dywizji A Ligi Narodów. Piłkarze Jerzego Brzęczka zdobyli 7 punktów - po dwóch zwycięstwach z Bośnią i Hercegowiną oraz remisie z Włochami.

Mimo zwycięstwa Holendrzy nie wystąpią w turnieju finałowym. Zawodnicy Franka de Boera zajęli drugie miejsce w grupie z 11 oczkami na koncie. Punkt więcej zgromadzili Włosi.