El. MŚ 2022. Edinson Cavani brutalnie zaatakował Brazylijczyka. Sędzia wyrzucił z boiska gwiazdę Urugwaju

Edinson Cavani brutalnie potraktował Richarlisona, za co słusznie został wyrzucony z boiska. Sędzia miał jednak wątpliwości, bo musiał tę sytuację zobaczyć w powtórce. Po analizie wycenił ten faul na czerwoną kartkę.

Karol Wasiek
faul Edinsona Cavaniego na Richarlisonie YouTube / CONMEBOL / Na zdjęciu: faul Edinsona Cavaniego na Richarlisonie
Urugwajczyk Edinson Cavani musiał przedwcześnie opuścić boisko w meczu z Brazylią (0:2) w ramach kwalifikacji do MŚ 2022.

Gwiazdor reprezentacji zachował się całkowicie bezmyślnie, brutalnie faulując w 71. minucie meczu Richarlisona.

Sędzia początkowo pokazał mu żółtą kartkę, ale po chwili udał się do monitora, by tam jeszcze raz zobaczyć sytuację.

Po analizie VAR arbiter nie miał już żadnych wątpliwości. Zmienił swoją decyzję i wycenił ten faul na czerwoną kartkę.

To była słuszna decyzja sędziego, bo Cavani z całym impetem nadepnął na nogę Brazylijczyka. To był ewidentny faul na czerwoną kartkę. "Zaatakował przeciwnika w lekkomyślny i niebezpieczny sposób" - twierdzi serwis "goal.com".

Brazylijczycy bez większego trudu pokonali w Montevideo Urugwaj 2:0, obie bramki zdobywając jeszcze przed przerwą (Arthur 34' i Richarlison 45').

Zobacz przewinienie Cavaniego (od 4:40):

Czy Edinson Cavani zasłużył na czerwoną kartkę?