Liga Narodów. Twitter po meczu Hiszpania - Niemcy. "Loew może tego nie przetrwać"

Reprezentacja Niemiec została upokorzona przez Hiszpanię w meczu 6. kolejki Ligi Narodów w Sewilli, przegrywając 0:6. "Ale ich wgnietli w glebę" - to tylko jedna z opinii po blamażu naszych zachodnich sąsiadów.

Dominika Pawlik
piłkarze reprezentacji Hiszpanii PAP/EPA / Julio Munoz / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Hiszpanii
Po wygranej ekipy Joachima Loewa nad Ukrainą (3:1), wydawało się, że mecz w Sewilli może być zacięty. Już w 17. minucie Alvaro Morata rozwiał wszelkie wątpliwości, otwierając worek z bramkami. Do przerwy Hiszpanie prowadzili 3:0, a w drugiej połowie dołożyli drugie tyle.

Niemcy byli bezsilni, popełniali błędy, byli pasywni w obronie. Gdyby nie interwencje Manuela Neuera, to porażka byłaby jeszcze wyższa. Ten wynik robi wrażenie choćby w kontekście tego, że w przyszłorocznych mistrzostwach Europy Hiszpania będzie rywalizować z reprezentacją Polski w grupie.

Przed lekceważeniem tego rywala przestrzegł Jakub Kręcidło, dziennikarz "Przeglądu Sportowego". W ostatnim czasie mówiło się, że m.in. z powodu braków kadrowych "to nie ta sama drużyna, co wcześniej".

Wynik, jeszcze w trakcie spotkania, "trafił" Łukasz Wiśniowski z Eleven Sports.

Wojciech Marczyk z RMF pokusił się na porównanie meczu Hiszpania - Niemcy do Włochy - Polska, a właściwie występu naszych zachodnich sąsiadów do naszego.

Kilka dni temu Oliver Bierhoff zapewniał, że Joachim Loew wypełni swój kontrakt, który obowiązuje do końca 2022 roku. Jednak po takim upokorzeniu być może temat ten zostanie jeszcze raz przeanalizowany. Zastanawiał się nad tym Tomasz Zieliński z Eleven Sports.

Michał Trela z Newonce Sport nawiązał do sytuacji, która przydarzyła się po meczu Włochy - Polska z udziałem Roberta Lewandowskiego, który wymownie milczał na zadane pytanie o taktykę na mecz. To samo mogliby zrobić Niemcy.

Na krótki, lecz bardzo wymowny wpis pokusił się Tomasz Smokowski.

Czy Joachim Loew nadal powinien być trenerem reprezentacji Niemiec?