Coraz gorsza sytuacja Liverpoolu. Wypada kolejna gwiazda z drużyny

Nie tylko Mohamed Salah nie zagra w najbliższym meczu Liverpool FC. Podczas spotkania reprezentacji Anglii kontuzji doznał Jordan Henderson, który został zmieniony w przerwie pojedynku.

Jakub Artych
Jordan Henderson PAP/EPA / STEPHANIE LECOCQ / Na zdjęciu: Jordan Henderson
Listopadowe okienko na mecze reprezentacji jest fatalne dla piłkarzy Liverpool FC. Pierwszą złą informacją był Andrew Robertson, który doznał kontuzji ścięgna podkolanowego podczas czwartkowego zwycięstwa Szkocji z Serbią.

Kolejny problem to Mohamed Salah, który we wtorek udał się na wesele brata i tam najprawdopodobniej zaraził się koronawirusem. Snajper będzie odizolowany przez 10 dni, a to oznacza, że nie zagra w sobotnim meczu Liverpoolu z Leicester (więcej TUTAJ).

Trzeci kłopot mistrzów Anglii to Jordan Henderson, który z powodu urazu nie zagrał już w dwóch spotkaniach w tym sezonie. Teraz pomocnik nie dokończył meczu swojej reprezentacji z Belgią (0:2), będąc zmienionym w przerwie spotkania.

Jak podkreśla "Goal.com", na konferencji prasowej po meczu, selekcjoner Gareth Southgate potwierdził, że Henderson nie zagrał w drugiej połowie z powodu problemów z mięśniowych.

Kapitan The Reds ma w poniedziałek przejść dokładniejsze badania, jednak pierwsze rokowania mówią o tym, że Henderson nie zagra przez 2 miesiące.

Przypomnijmy, że w drużynie Liverpoolu kontuzjowany jest między innymi Virgil van Dijk, który nie zagra do końca sezonu.

Czy Liverpool obroni tytuł mistrza Anglii?