II liga: mecz dla cierpliwych. Olimpia Grudziądz zremisowała ze Zniczem Pruszków

Przez 87 minut trzeba było czekać na zmianę wyniku w meczu Olimpii Grudziądz ze Zniczem Pruszków. Przyjezdni objęli prowadzenie, ale nie potrafili go utrzymać. W doliczonym czasie Piotr Janczukowicz strzelił na 1:1.

piłkarze Olimpii Grudziądz WP SportoweFakty / Łukasz Łagoda / Na zdjęciu: piłkarze Olimpii Grudziądz
Olimpia Grudziądz nie popisała się w poprzednim meczu i przegrała z ostatnią w tabeli imienniczką z Elbląga 1:3. Podopieczni Pawła Crettiego próbowali nie tylko zrehabilitować się za wspomniane niepowodzenie, ale również przerwać pasmo czterech porażek poniesionych na własnym stadionie.

Gospodarze przeważali, jednak niewiele z tego wynikało. Po godzinie mieli 65 procent posiadania piłki i na przykład cztery strzały celne w statystykach. Znicz nie odpowiedział do tego czasu choćby jednym. Jan Jurczak poradził sobie kolejno z uderzeniami Piotra Janczukowicza, Omida Popalzaya, Mikołaja Gabora oraz Michała Graczyka. Piłkarze Olimpii zaczynali niecierpliwić się swoimi niewykorzystanymi sytuacjami podbramkowymi. Dużo było też dośrodkowań, mimo to pruszkowianie nie kapitulowali.

Znicz zagrał po raz pierwszy od czasu przegranego 2:3 meczu z Lechem Poznań w Fortuna Pucharze Polski. Zaprezentował się całkiem korzystnie na tle uczestnika Ligi Europy. Nietypowe, że w Grudziądzu miał większy problem z kreowaniem sytuacji podbramkowych niż w zestawieniu z podopiecznymi Dariusza Żurawia. W 65. minucie ponownie zakotłowało się w pobliżu bramki Znicza. Grzegorz Gulczyński nie trafił po dośrodkowaniu Bartosza Widejki z rzutu rożnego.

Znicz przeczekał bez strat większą część meczu i zaczął poważnie odpowiadać w ostatnim kwadransie. Przyjezdni z województwa mazowieckiego oddawali coraz to bardziej niebezpieczne uderzenia. Martin Baran przestrzelił o metr, Marcin Bochenek strzelił w słupek aż wreszcie w 87. minucie Maciej Machalski przymierzył na 1:0 zza linii pola karnego. Znicz był blisko zwycięstwa w Grudziądzu dzięki jedynej celne próbie w spotkaniu.

Olimpia zdążyła poprawić wynik rzutem na taśmę. W doliczonym czasie wprowadzony niewiele wcześniej z ławki rezerwowych Adrian Kwiatkowski pomknął prawym skrzydłem i uruchomił dośrodkowaniem Piotra Janczukowicza. Najskuteczniejszy zawodnik Olimpii trafił po raz czwarty w sezonie i ustalił wynik na 1:1. Olimpia zapunktowała po raz pierwszy w sezonie jako gospodarz.

Olimpia Grudziądz - Znicz Pruszków 1:1 (0:0)
0:1 - Maciej Machalski 87'
1:1 - Piotr Janczukowicz 90'

Olimpia: Nikodem Sujecki - Damian Ciechanowski, David Andronić, Kacper Pietrzyk, Bartosz Widejko - Mikołaj Gabor (67' Kacper Janiak), Michał Graczyk, Grzegorz Gulczyński, Amid Popalzay (87' Adrian Kwiatkowski), Piotr Janczukowicz - Patryk Leszczyński (68' Jose Embalo)

Znicz: Jan Jurczak – Marcin Bochenek, Maciej Wichtowski, Martin Baran, Peter Drobnak (15' Marcin Rackiewicz) - Jakub Zagórski (46' Krystian Tabara), Maciej Machalski, Peter Hrnciar, Patryk Kubicki (60' Paweł Tarnowski) - Mariusz Gabrych (76' Mikołaj Szymański), Dariusz Zjawiński

Żółte kartki: Gulczyński, Widejko, Pietrzyk (Olimpia) oraz Kubicki (Znicz)

19 Bytovia Bytów 36 8 10 18 46:65 34

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy obie drużyny utrzymają się w tym sezonie na szczeblu centralnym?