Serie A: Benevento Calcio przegrało w meczu beniaminków. Drużyna Kamila Glika broni karygodnie

Benevento Calcio ma najdłuższą w lidze serię porażek i najwięcej 20 straconych goli na koncie. Drużyna Kamila Glika przegrała 0:3 ze Spezią Calcio.

Kamil Glik PAP/EPA / Mario Taddeo / Na zdjęciu: Kamil Glik
W poprzednim sezonie Benevento Calcio wygrało oba mecze ze Spezią Calcio na poziomie Serie B. Na początek podbiło teren przeciwnika i zwyciężyło 1:0, a następnie odniosło wygraną 3:1 na Stadio Ciro Vigorigo. W sobotę beniaminkowie spotkali się po raz pierwszy po awansie w Kampanii. Przyjezdni nie mogli skorzystać z aż dziewięciu zawodników, więc ich sytuacja kadrowa była nie do pozazdroszczenia. Poradzili sobie jednak dobrze na przekór problemom.

Benevento nie potrafiło wykorzystać trudnej sytuacji dobrze znanego przeciwnika i odnieść zwycięstwa po czterech porażkach z rzędu. Drużyna Kamila Glika jest posiadaczką najdłuższego w lidze pasma przegranych, a jego konsekwencją jest spadek do dolnej połowy tabeli. Statystyki sprzyjały podopiecznym Filippo Inzaghiego, ponieważ gospodarze przegrali tylko jeden z ostatnich 13 meczów beniaminków na poziomie Serie A.

W sobotę wyraźnie skuteczniejsza okazała się jednak Spezia, która objęła prowadzenie po dwóch kwadransach meczu dzięki strzałowi Tommasa Pobegi. W drugiej połowie kolejne złe zachowania obrony Benevento wykorzystał M'Bala Nzola, który skompletował dublet w pięć minut i zapewnił gościom z Ligurii odrobinę zaskakujące zwycięstwo 3:0.

Kamil Glik i jego kompani z bloku obronnego mają co poprawiać, ponieważ 20 goli straconych w siedmiu meczach sprawia, że defensywa Benevento jest statystycznie najgorszą w lidze. Po powrocie do Italii reprezentant Polski cieszył się z jednego czystego konta, a w pozostałych spotkaniach Czarownice traciły minimum dwie bramki.

Benevento Calcio - Spezia Calcio 0:3 (0:1)
0:1 - Tommaso Pobega 30'
0:2 - M'Bala Nzola 66'
0:3 - M'Bala Nzola 71'

Benevento: Lorenzo Montipo - Gaetano Letizia (76' Federico Barba), Kamil Glik, Luca Caldirola, Daam Foulon - Artur Ionita, Pasquale Schiattarella (76' Andres Tello), Bryan Dabo (46' Pier Graziano Improta) - Roberto Insigne, Marco Sau (76' Gabriele Moncini) - Gianluca Lapadula

Spezia: Ivan Provedel - Salva Ferrer, Claudio Terzi, Julian Chabot (45' Cristian Dell'Orco), Simone Bastoni (76' Riccardo Marchizza) - Nahuel Estevez (82' Lucien Agoume), Matteo Ricci (82' Luca Mora), Tommaso Pobega (76' Leonardo Sena) - Kevin Agudelo, M'Bala Nzola, Emmanuel Gyasi

Żółte kartki: Improta (Benevento) oraz Bastoni, Agudelo, Estevez (Spezia)

Sędzia: Gianluca Aureliano

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy oba kluby utrzymają się w tym sezonie w Serie A?