Premier League. Anglicy krytykują Łukasza Fabiańskiego. "Był niechlujny"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Jon Super / Na zdjęciu: Łukasz Fabiański
Getty Images / Jon Super / Na zdjęciu: Łukasz Fabiański

Przeciętne noty za występ w meczu z Liverpoolem zebrał Łukasza Fabiański. Anglicy krytykują jego decyzje. "Dwa razy interweniował bardzo niechlujnie. Stać go na więcej" - piszą tamtejsze media.

Liverpool FC stracił pierwszego gola w pojedynku z West Hamem United, ale zdążył odwrócić wynik i zwyciężyć 2:1.

Łukasz Fabiański nie był pierwszoplanowym zawodnikiem tego pojedynku. Tego zdania są angielscy dziennikarze, którzy krytycznie ocenili występ polskiego bramkarza.

"Popełnił dwa niechlujne błędy w pierwszej połowie. Miał szczęście, bo nie padły z tego bramki. Generalnie wyglądał na zdenerwowanego" - pisze serwis "football.london", który ocenił jego występ na "6" (w skali 1-10, gdzie "10" to klasa światowa).

Podobnego zdania są dziennikarze "The Independent", którzy docenią jego kunszt bramkarski w drugiej połowie. "Nie należy winić Polaka za utratę bramek, ale w pierwszej połowie był nie był sobą, bo dwukrotnie pomylił się przy dośrodkowaniach. Ale po przerwie doskonale zatrzymał zagranie Robertsona, co byłoby pewnym golem" - czytamy.

Również "The Mirror" ocenił Fabiańskiego na "szóstkę", pisząc, że Polak miał kilka sytuacji pod swoją bramką. "Zdał test" - twierdzą dziennikarze. Notę "6,5" Fabiański otrzymał w "SofaScore".

Angielscy dziennikarzy przypominają również, że Fabiański wpuścił w tym meczu jeszcze jednego gola, ale po analizie VAR sędzia zmienił decyzję. Kevin Friend uznał, że przed strzałem Portugalczyka Sadio Mane zbyt ostro atakował polskiego bramkarza i zamiast gola, odgwizdał faul.

Zobacz także: Cezary Kucharski zabrał głos. Apel za pośrednictwem dziennikarza Niemieckie media komentują zatrzymanie Cezarego Kucharskiego. "Lewandowski jest traktowany jako ofiara"

Czy Łukasz Fabiański to najlepszy polski bramkarz?