Wieczysta Kraków triumfatorem Pucharu Polski w rejonie Kraków. Passa Sławomira Peszki przerwana

Wieczysta Kraków pewnie pokonała rezerwy Cracovii 4:0 i zdobyła Puchar Polski w rejonie Kraków. Swojej passy nie będzie kontynuował już Sławomir Peszko, który w barwach Wieczystej strzelał w szesnastu oficjalnych spotkaniach z rzędu.

Mateusz Byczkowski
Sławomir Peszko WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Sławomir Peszko
Wieczysta Kraków idzie jak burza. Po rozgromieniu rezerw Hutnika w półfinale aż 8:3, przyszła pora na drugą drużynę Cracovii. Zespół Przemysława Cecherza nie pozostawił żadnych złudzeń i pokonał rywali 4:0.

Wynik spotkania w 25. minucie otworzył były zawodnik m.in. Nottingham Forest i gwiazda zespołu Radosław Majewski. Już 60 sekund później prowadzenie podwyższył Krzysztof Szewczyk.

Druga połowa również należała do zawodników trenera Cecherza. W 77. minucie po dublecie Radosława Majewskiego i golu Dawida Jampicha było już wszystko jasne.

Swojego trafienia ciągle szukał Sławomir Peszko, który ma już na koncie 29 bramek w 16 kolejnych, oficjalnych meczach w barwach Wieczystej Kraków. "Peszkin" ostatecznie nie wpisał się na listę strzelców i nie będzie kontynuował imponującej passy.

Tym samym Wieczysta awansowała do grona szesnastu najlepszych drużyn, które wiosną rozegrają mecze na szczeblu wojewódzkim. "Żółto-czarni" w lidze radzą sobie również imponująco. Wygrane wszystkie 17 spotkań II grupy krakowskiej ligi okręgowej daje im pozycję niekwestionowanego lidera.

Wieczysta Kraków - Cracovia II 4-0 (2-0)

1:0 Radosław Majewski 25'
2:0 Krzysztof Szewczyk 26'
3:0 Radosław Majewski 73'
4:0 Dawid Jampich 78'