Premier Liga: porażka Lokomotiwu Moskwa. Czerwona kartka Grzegorza Krychowiaka i cały mecz Macieja Rybusa

Grzegorz Krychowiak nie dokończył spotkania z powodu czerwonej kartki, a jego Lokomotiw Moskwa przegrał u siebie z FK Rotorem Wołgograd 1:2 w 12. kolejce Premier Ligi. Natomiast cały mecz w barwach gospodarzy rozegrał Maciej Rybus.

Tomasz Rosiński
Grzegorz Krychowiak Getty Images / TF-Images / Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak
Lokomotiw liczył, że w sobotę uda mu się przedłużyć swoją zwycięską serię w lidze rosyjskiej do pięciu wygranych z rzędu, ale te plany dość niespodziewanie pokrzyżował mu Rotor.

Od startu rywalizacji gospodarze mieli przewagę optyczną, lecz to goście w 19. minucie za sprawą Flamariona Juniora wyszli na prowadzenie. Brazylijczyk głową skutecznie dobił swoje uderzenie z rzutu karnego.

W 28. minucie do remisu doprowadził Dmitri Rybczinskij, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym przyjezdnych i trafił do siatki z około 5 metrów.

Jednakże ostatnie słowo należało do FK Rotoru Wołgograd, który w 57. minucie po goli Andresa Ponce ponownie prowadził i tym razem już nie pozwolił wicemistrzom Rosji wyrównać. Chociaż miejscowa ekipa w 82. minucie miała "jedenastkę", której nie wykorzystał Anton Miranczuk.

W samej końcówce zawodów drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał polski pomocnik Grzegorz Krychowiak.

Premier Liga, 12. kolejka:

Lokomotiw Moskwa - FK Rotor Wołgograd 1:2 (1:1)
0:1 - Flamarion Junior 19'
1:1 - Dmitri Rybczinskij 28'
1:2 - Andres Ponce 57'

Czerwona kartka: Grzegorz Krychowiak (Lokomotiw Moskwa) w 90+5 min. /za drugą żółtą kartkę/.

*Grzegorz Krychowiak (Lokmotiw Moskwa) grał do momentu obejrzenia czerwonej kartki.
*Maciej Rybus (Lokomotiw Moskwa) rozegrał cały mecz.

Tabela zapewniona przez SofaScore LiveScore

-> Premier Liga. Gol i nagroda dla piłkarza meczu. Grzegorz Krychowiak powrócił (wideo)