El. MŚ 2022: zwycięstwa Argentyny i Brazylii, Ekwador lepszy od Urugwaju

Aż 20 bramek padło w pięciu meczach 2. kolejki eliminacji MŚ 2022 w Ameryce Południowej. Nie zawiedli giganci - Argentyna i Brazylia. Porażki doznał Urugwaj.

Szymon Mierzyński
reprezentacja Brazylii Getty Images / Paolo Aguilar-Pool / Na zdjęciu: reprezentacja Brazylii
Luis Suarez i spółka przegrali na wyjeździe z Ekwadorem 2:4, a gdyby nie dublet napastnika Atletico Madryt z rzutów karnych w końcówce, jego zespół by się skompromitował.

Argentyna nie bez problemów zwyciężyła na trudnym terenie w La Paz (ponad 3 tys. m n. p. m.) Boliwię 2:1. 90 minut spędził na boisku Lionel Messi, lecz do siatki nie trafił. Gole zdobyli Lautaro Martinez i Joaquin Correa.

Hat-trickiem w spotkaniu Peru - Brazylia błysnął Neymar. Gwiazdor Paris Saint-Germain wykorzystał dwie jedenastki, strzelił też jednego gola z gry i sprawił, że choć gospodarze dwukrotnie obejmowali prowadzenie, pełną pulę zgarnęli ostatecznie "Canarinhos", którzy triumfowali 4:2.

W pozostałych spotkaniach Paragwaj wygrał na wyjeździe z Wenezuelą 1:0, a Chile zremisowało z Kolumbią 2:2.

Liderem stawki są Brazylijczycy, którzy wyprzedzają Argentyńczyków dzięki lepszej różnicy bramek. W następnej serii (w pierwszej połowie listopada) zespół Tite zmierzy się u siebie z Wenezuelą.

Bezpośredni awans na mundial wywalczą cztery najlepsze drużyny. Ta, która zajmie 5. pozycję, zagra w barażu interkontynentalnym z rywalem ze strefy Oceanii.

2:4 - Neymar 90+4'

Chile - Kolumbia 2:2 (2:1) 0:1 - Jefferson Lerma 7' 1:1 - Arturo Vidal (k.) 38' 2:1 - Alexis Sanchez 41' 2:2 - Radamel Falcao 90+1'

10 Boliwia 2 0 0 2 1:7 0

Czytaj także: Liga Narodów: Polska - Włochy. Grzegorz Lato: Wyłączyli nam Lewandowskiego, Grosicki wszedł za późno Liga Narodów. Kiedy kolejny mecz reprezentacji Polski? (terminarz)

Wszystkie mecze obejrzysz na TVP 1 w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Brazylia zakończy eliminacje MŚ 2022 w Ameryce Południowej na 1. miejscu?