Liga Europy: Legia Warszawa - Karabach Agdam. Tobias Stieler sędzią głównym, niedawno był szczęśliwy dla kadry

Tobias Stieler będzie sędzią meczu IV rundy eliminacyjnej Ligi Europy Legia Warszawa - Karabach Agdam. Dobre skojarzenia ma z nim reprezentacja Polski.

Szymon Mierzyński
Tobias Stieler Getty Images / Perry van de Leuvert/BSR Agency / Na zdjęciu: Tobias Stieler
W czerwcu 2019 roku niemiecki arbiter był głównym rozjemcą spotkania eliminacji Euro 2020, w którym "Biało-Czerwoni" pokonali na PGE Narodowym Izrael 4:0.

Tobias Stieler ma 39 lat i w Bundeslidze gwiżdże od 2012 roku. Na arenie międzynarodowej pojawił się w 2014 roku i wyznaczano go dotąd na mecze Ligi Mistrzów, Ligi Europy, a także kwalifikacji mistrzostw świata i Europy.

Na stadionie przy ul. Łazienkowskiej asystentami Niemca będą jego rodacy Christian Gittelmann i Rafael Foltyn, zaś sędzią technicznym - Daniel Schlager.

Mecz Legia Warszawa - Karabach Agdam odbędzie się w czwartek 1 października o godz. 20.00. O awansie decyduje jedna potyczka, zatem w przypadku remisu po 90 minutach, zarządzona zostanie dogrywka, a potem ewentualnie rzuty karne.

Jeśli mistrz Polski pokona mistrza Azerbejdżanu, to awansuje do fazy grupowej, a następnych rywali pozna podczas losowania 2 października. Sam start rywalizacji zaplanowano natomiast na 22 października.

Liga Europy: Apollon Limassol - Lech Poznań. Koncert na Cyprze! "Kolejorz" awansował w piorunującym stylu!