Liga Europy. Piast Gliwice - TSV Hartberg. Fantastyczny rajd Martina Konczkowskiego. Tak Piast zdobył gola (wideo)

Piast Gliwice już w 11. minucie objął prowadzenie w meczu II rundy eliminacji Ligi Europy przeciwko TSV Hartberg. Fantastycznym rajdem popisał się Martin Konczkowski.

Łukasz Witczyk
Martin Konczkowski PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: Martin Konczkowski
Mecz dla Piasta Gliwice rozpoczął się najlepiej jak mógł. Trzeci zespół ubiegłego sezonu PKO Ekstraklasy już w 11. minucie zdobył pierwszą bramkę. To był podręcznikowy przykład, jak przeprowadzić kontratak.

Rozpędzony Martin Konczkowski dostał podanie na prawym skrzydle i ruszył z piłką. Bez problemów minął obrońcę i wpadł w pole karne, a następnie płaskim uderzeniem między nogami pokonał bramkarza austriackiego zespołu.

Konczkowski zawodnikiem Piasta jest od 2017 roku. Z klubem tym sięgnął po mistrzostwo Polski w sezonie 2018/19. Dla skrzydłowego był to pierwszy gol w karierze w eliminacjach europejskich pucharów.

Piast szybko stracił prowadzenie. Po błędzie defensywy do wyrównania doprowadził Tobias Kainz i pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1. Po przerwie gola dla Piasta zdobył w 62. minucie Patryk Sokołowski. Z kolei po niecałym kwadransie bramkę na 2:2 strzelił Lukas Ried. Piast w końcówce przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę po trafieniu Michała Żyro.