Artur Sobiech z premierowym trafieniem w Super Lig

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Agnieszka Skórzewska / Na zdjęciu: Artur Sobiech
WP SportoweFakty / Agnieszka Skórzewska / Na zdjęciu: Artur Sobiech

Artur Sobiech swojego premierowego gola w 1. lidze tureckiej strzelił już w pierwszej kolejce. Jego zespół, Fatih Karagumruk pokonał wysoko Yeni Malatyaspor 3:0.

Artur Sobiech trafił do tureckiego Fatih Karagümrük SK w styczniu z Lechii Gdańsk. Wtedy jego drużyna biła się o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Turcji - Super Lig. Ta sztuka się udała, a Polak przyczynił się do tego końcowego sukcesu strzelając siedem bramek.

W pierwszej kolejce Super Lig, zespół Sobiecha mierzył się z Yeni Malatyasporem. Były zawodnik Lechii Gdańsk w 38. minucie zarobił tylko żółtą kartkę. Jednak jego zespół do przerwy wygrywał 1:0. W drugiej części spotkania było o wiele lepiej. Polak trafił w 56. minucie na 2:0. Ostatecznie beniaminek Super Lig wygrał to spotkanie aż 3:0.

Wynik meczu można traktować jako niemałe zaskoczenie. Mimo zwycięstwa zespół Sobiecha był zdominowany przez przeciwników i to Yeni Malatyaspor miał więcej sytuacji bramkowych. Mimo wszystko spotkanie zakończyło się na korzyść drużyny Polaka, która po pierwszej kolejce Super Lig zajmuje 2. miejsce w tabeli.

W następnej będzie czekało na nich trudne zadanie. Fatih Karagumruk zmierzy się na wyjeździe z Gaziantep, który w poprzednim sezonie uplasował się na 8. miejscu w tabeli.

Zobacz też: Premier League. Liverpool - Leeds: świetny debiut Mateusza Klicha. Polak z wysokimi ocenami Drugi gol Patryka Klimali. Celtic Glasgow rozgromił rywala