Drugi gol Patryka Klimali. Celtic Glasgow rozgromił rywala

Celtic w siódmej kolejce Premiership rozgromił na wyjeździe Ross County aż 5:0. Swojego drugiego gola w lidze dla drużyny mistrza Szkocji strzelił Patryk Klimala. Polak wszedł na boisko w 62. minucie.

Mateusz Byczkowski
Patryk Klimala cieszy się z bramki Getty Images / Paul Campbell / Na zdjęciu: Patryk Klimala cieszy się z bramki
Klimala w Celticu jest na razie rezerwowym. Niewielka ilość minut nie przeszkadza mu jednak w zdobywaniu bramek.

Polak po przerwie spowodowanej koronawirusem strzelanie goli rozpoczął już w okresie przygotowawczym - w meczach towarzyskich z Hibernian i Niceą. Swoje pierwsze trafienie w Premiership w sezonie 2020/2021 zaliczył już w pierwszej kolejce. Wówczas ustalił wynik na 5:1 w wygranym przez Celtic meczu przeciwko Hamilton.

Podobnie było w potyczce z Ross County. To drużyna mistrza Szkocji od początku miała przewagę. W 60. minucie było już 3:0 dla zespołu Polaka. Wtedy trener Neil Lennon postanowił wpuścić Klimalę na boisko. Były zawodnik Jagiellonii Białystok odwdzięczył się Lennonowi, strzelając gola na 5:0 w 75. minucie. Tym samym ustalił wynik spotkania.

Dzięki zwycięstwu nad Ross County Celtic zajmuje 3. miejsce w tabeli i traci do Glasgow Rangers 6 punktów. Drużyna mistrza Szkocji ma jednak do rozegrania dwa zaległe spotkania.