Liga Narodów: Walia mistrzem finiszu. Wyspy Owcze z drugim kompletem punktów

Reprezentacje Walii i Wysp Owczych mają komplet sześciu punktów po dwóch meczach w Lidze Narodów. Podopieczni Ryana Giggsa ponownie strzelili gola na 1:0 w końcówce pojedynku. Tym razem pokonali Bułgarię.

radość piłkarzy reprezentacji Walii PAP/EPA / KIMMO BRANDT / Na zdjęciu: radość piłkarzy reprezentacji Walii
Ryan Giggs miał do dyspozycji najsilniejsze strzelby we wrześniowym dwumeczu, ale drużyna napędzana przez Daniela Jamesa czy Garetha Bale'a musiała mocno popracować na swoje sześć punktów. W meczu z Finlandią oddała jeden strzał celny Kieffera Moore'a w 80. minucie i dał on zwycięstwo. W konfrontacji z Bułgarią reprezentacja Walii również nie tworzyła licznych sytuacji podbramkowych i odbijała się od obrony beniaminka dywizji B. Tym razem postawiła na swoim w 94. minucie, a do bramki na 1:0 trafił zmiennik Neco Williams.

Bułgaria ma punkt po dwóch meczach. Gdyby jej spotkania kończyły się równo w 90. minucie, miałaby cztery "oczka". Zarówno gola na 1:1 z Irlandią, jak i na 0:1 z Walią straciła w doliczonym czasie. W przeciwieństwie do Smoków finiszowała fatalnie.

Reprezentacja Wysp Owczych przystąpiła do meczu z Andorą zbudowana zwycięstwem 3:2 z Maltą. Osiągnięcie samo w sobie nie było spektakularne, ale okoliczności budziły uznanie. Farerzy odwrócili wynik pięknymi golami na finiszu. Wyspiarze postanowili pójść za ciosem i od 31. minuty ponownie prowadzili. Do bramki Andorczyków strzelił Klaemint Olsen i to czwarty z rzędu gol dla Wysp Owczych piłkarza o takim nazwisku. Wynik nie zmienił się po przerwie i drużyna z północy Europy wygrała 1:0.