PKO Ekstraklasa. Stal Mielec - Górnik Zabrze. Piękne trafienie dla gości. To może być gol kolejki! [WIDEO]

Podanie przed pole karne i efektowne uderzenie piłki zewnętrzną częścią stopy. Tak Alasana Manneh przypieczętował zwycięstwo Górnika Zabrze nad Stalą Mielec w drugiej kolejce PKO Ekstraklasy.

Maciej Siemiątkowski
Alasana Manneh PAP / Darek Delmanowicz / Na zdjęciu: Alasana Manneh
Dla tego trafienia warto było obejrzeć drugi piątkowy mecz drugiej kolejki PKO Ekstraklasy Stal Mielec - Górnik Zabrze. W 47. minucie, zaraz po wznowieniu drugiej połowy, Alasana Manneh dostał podanie przed pole karne od Dariusza Pawłowskiego. Gambijski pomocnik od razu oddał strzał z dystansu zewnętrzną częścią stopy. Piłka zakręciła się tuż obok słupka. Bramkarz Stali był bez szans.

Piękna bramka zdobyta przez Manneha przesądziła o wygranej Górnika 2:0. W 36. minucie pierwszego gola strzelił Paweł Bochniewicz, obrońca uderzył głową w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Nie była to udana dla Stali inauguracja ekstraklasy na swoim stadionie. Mecz z Górnikiem był ich pierwszym domowym starciem po awansie do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Zobacz pięknego gola Manneha:

Zabrzanie za to efektownie zaczęli nowy sezon. Tydzień temu wygrali 4:2 z Podbeskidziem Bielsko-Biała, a w tej kolejce pokonali Stal i są liderem ligi.