Ligue 1. AS Monaco uratowało remis. Radosław Majecki spędził mecz na ławce

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Federico Guerra Moran/NurPhoto / Na zdjęciu: piłkarze AS Monaco
Getty Images / Federico Guerra Moran/NurPhoto / Na zdjęciu: piłkarze AS Monaco

W niedzielę swoje pierwsze spotkanie w sezonie rozegrało AS Monaco. Piłkarze z księstwa przegrywali na własnym stadionie ze Stade de Reims 0:2, ale zdołali zremisować. W drużynie gospodarzy Radosław Majecki potyczkę obejrzał z ławki rezerwowych.

Radosław Majecki nie doczekał się debiutu w Ligue 1. Bramkarz AS Monaco premierowe w sezonie spotkanie swojej drużyny obejrzał z ławki rezerwowych. Starcie ze Stade de Reims fatalnie rozpoczęło się dla gospodarzy.

W 5. minucie Boulaye Dia urwał się defensywie miejscowych i strzałem przy słupku pokonał Benjamina Lecomte'a, który nawet nie starał się interweniować. Szesnaście minut później było już 0:2. Kolejny raz obrona gospodarzy dopuściła rywali do uderzenia. El Bilal Toure zdecydował się na płaski strzał z ok. 16 metrów. Bramkarz nie był w stanie dosięgnąć piłki.

Jeszcze przed przerwą Monaco zdobyło kontaktową bramkę. Po dośrodkowaniu i zgraniu piłki Axel Disasi z kilku metrów uderzeniem głową wpakował futbolówkę do siatki. Dziesięć minut po zmianie stron był remis. Kolejny stały fragment gry, tym razem piłkę przejął Benoit Badiashile i uderzeniem z bliska pokonał bramkarza.

AS Monaco - Stade de Reims 2:2 (1:2) 0:1 - Boulaye Dia 5' 0:2 - El Bilal Toure 21' 1:2 - Axel Disasi 45+2' 2:2 - Benoit Badiashile 55'

* * * Girondins Bordeaux - FC Nantes 0:0

Dijon FCO - Angers SCO 0:1 (0:1) 0:1 - Ismael Traore 22' Lille OSC - Stade Rennais 1:1 (1:0)

1:0 - Jonathan Bamba 40' 1:1 - Damien Da Silva 74'

FC Lorient - RC Strasbourg Alsace 3:1 (0:1) 0:1 - Mehdi Chahiri 30" 1:1 - Yoane Wissa 51' 2:1 - Adrian Grbic (k.) 60' 3:1 - Pierre Yves Hamel 87'

Nimes Olympique - Stade Brestois 29 4:0 (2:0) 1:0 - Ahoueke Denkey 8' 2:0 - Birger Meling 31' 3:0 - Romain Philippoteaux 69' 4:0 - Moussa Kone 84'

OGC Nice - RC Lens 2:1 (1:1) 0:1 - Gael Kakuta (k.) 11' 1:1 - Amine Gouiri (k.) 23' 2:1 - Amine Gouiri 75'